Способи профілактики гаймориту (синуситу).

Гайморит (синусит), або запалення верхньощелепних придаткових пазух носа - дуже поширене захворювання, особливо в місцевостях з прохолодним кліматом. Це захворювання заподіює людині сильний дискомфорт, заважає йому вести повноцінну і насичене життя.
Основні симптоми гаймориту (синуситу): закладеність носа протягом тривалого часу, погіршення нюху і смаку, виділення з носа (слизові або гнійні). Можуть бути також хворобливі відчуття в районі гайморових пазух, іноді охоплюють всю область голови.

Через що виникає гайморит, і як його лікувати

У більшості випадків гайморит розвивається як наслідок перенесеної бактеріальної або вірусної інфекції, на тлі ослабленого імунітету. В окремих випадках причиною хвороби може бути вроджена патологія носоглотки, через яку виходи з пазух носа сильно звужені, а також набряк слизової носа в результаті перенесених травм, захворювань. Після підтвердження діагнозу гаймориту за призначенням лікаря необхідно застосовувати краплі та спреї, які зменшують закладеність носа, знеболюючі та антигістамінні ліки, а при необхідності антибіотики. Можна вдатися до фізіопроцедур, наприклад УВЧ-прогріванню носових пазух.
Якщо хворий гайморитом людина курить, йому слід відмовитися від цієї звички хоча б на період лікування. Споживання алкогольних напоїв також слід припинити або хоча б максимально зменшити.
Якщо вказане лікування не призводить до поліпшення самопочуття, необхідно хірургічне втручання. Запалені пазухи проколюють, видаляють гній, після чого промивають дезинфікуючим розчином.

Заходи профілактики гаймориту

Обов'язкова умова виникнення гаймориту - скупчення бактерій в носовій порожнині. Тому для профілактики рекомендується щодня промивати ніс яким-небудь дезинфікуючим засобом, наприклад настоєм ромашки, календули.
Для цієї мети підійде також слабкий (бідно-рожевого кольору) розчин марганцівки або вода з декількома краплями спиртового розчину йоду.
Важливу роль в профілактиці гаймориту грають заходи по зміцненню імунітету: загальне загартовування організму, заняття фізкультурою, прогулянки на свіжому повітрі, правильне харчування, повноцінний сон. Рекомендується приймати препарати женьшеню, елеутерококка.К заходам профілактики відноситься також своєчасне і повне излечивание хвороб, на тлі яких може розвинутися гайморит - ГРЗ, ГРВІ, грипу. Рекомендується також регулярно проходити огляд у стоматолога, оскільки хворі зуби - джерело інфекції в ротовій порожнині, а звідти вона може легко потрапити в носові пазухи.