"Мелоксикам": інструкція із застосування.

"Мелоксикам" відноситься до групи нестероїдних протизапальних засобів. Препарат має протизапальну та знеболювальну дію, стимулює процес відновлення хрящової тканини.

Інструкція щодо застосування "мелоксикаму"

"Мелоксикам" (meloxicam) призначають при запальних і дегенеративних захворюваннях суглобів (артрози, остеоартрози), при ревматоїдному артриті, хвороби Бехтерєва, больовому синдромі при радикулітах і остеоартрозах . Ціна "мелоксикаму" цілком доступна, препарат продається за рецептом лікаря. "Мелоксикам" приймають під час їжі (не розжовуючи) у кількості 7,5-15 мг один раз на день. Доза препарату підбирається лікарем індивідуально, необхідно приймати найменшу ефективну дозу мінімальну кількість часу. Найвища добова доза становить 15 міліграмів.
Внутрішньом'язове введення "мелоксикаму" здійснюють тільки в перші дні лікування, потім препарат приймають у формі таблеток.

Протипоказання , побічні дії "мелоксикаму"

"Мелоксикам" протипоказаний при виразці ШКТ в стадії загострення, при виражених порушеннях роботи печінки, при нирковій недостатності. Препарат не призначають при вагітності, дитячому та підлітковому віці до 15 років, при підвищеній чутливості до "мелоксикаму" та інших нестероїдних протизапальних препаратів.
При необхідності застосування "мелоксикаму" в період лактації грудне вигодовування припиняють.
" Мелоксикам "може проявляти такі побічні дії. З боку травної системи може з'явитися запор, нудота, блювота, біль у животі, діарея, кишкова колька, стоматит. З боку центральної нервової системи можлива сонливість, шум у вухах, запаморочення, головний біль. У зв'язку з цим на час прийому препарату потрібно припинити керування транспортними засобами та виконання інших видів діяльності, при яких потрібна підвищена концентрація уваги. З боку серцево-судинної системи може з'явитися відчуття серцебиття, підвищення артеріального тиску, набряки. З боку системи кровотворення - зниження рівня лейкоцитів у крові, зниження утворення тромбоцитів, анемія. Можуть з'являтися алергічні реакції - свербіж шкіри, бронхоспазм, кропив'янка, сипь.Прі одночасному застосуванні "мелоксикаму" з аспірином та іншими нестероїдними протизапальними засобами збільшується ризик появи виразок, ерозій і кровотеч у шлунково-кишковому тракті. При спільному застосуванні з препаратами, що знижують артеріальний тиск, "Мелоксикам" може знизити ефективність цих препаратів. Одночасне застосування з сечогінними засобами і циклоспорином призводить до збільшення ризику появи ниркової недостатності.