Наждачний папір: види за номерами, застосування.

Наждачний папір складається з паперової або тканинної основи, на яку нанесено шар абразивного порошку. Чим менше абразивного порошку припадає на квадратний сантиметр паперу, тим вона грубіше. Відповідно до зернистістю папері присвоюють певний номер, за яким можна підібрати папір для певних цілей.
Наждачний папір застосовують для різних цілей: щоб вона відповідала виконуваній роботі, необхідно правильно підібрати зернистість і тип абразивного матеріалу - два головних параметри, що характеризують наждачний бумагу.На основу наждачного паперу завдано абразивний матеріал. Залежно від того, на якій відстані один від одного знаходяться його окремі частки і яка їхня величина, папері привласнюють певне значення зернистості.
Розрізняють промислову та комерційну наждачний папір, перша використовується на підприємствах, друга - в побуті.

Грубозерниста наждачний папір

На даний момент в більшості країн світу, в тому числі і в Росії, прийнято позначати наждачний папір відповідно до міжнародного стандарту ISO 6344. Відповідно до нього папір позначається буквою P і номером від 12 до 2500, який характеризує розмір зерен абразіва.Бумага із зернистістю від P12 до P36 вважається дуже грубою, її застосовують, наприклад, для видалення старої фарби. Розмір зерна такого паперу може досягати 1 мм. Такий папір не використовують для чистових робіт, так як вона залишає подряпини і після неї поверхню обов'язково обробляється більш дрібної наждачкой.Зерністость від P40 до P60 вважається грубою, папір цього класу застосовують для грубої зачистки поверхні, для згладжування дрібних неровностей.Наждачной папером із зернистістю від P80 до P120 вже можна проводити шліфовку, якщо немає особливих вимог до її якості. Розмір зерна такого паперу від 200 до 100 мкм.Бумага із зернистістю від P150 до P180 застосовується шліфування дерев'яних виробів під фарбування. Для побутових цілей рідко застосовується менш груба наждачка.Вся наждачний папір із зернистістю від P12 до P180 відноситься до класу грубозернистою.

Дрібнозерниста наждачний папір

Папір з розміром зерна менше 63 мкм вважається мелкозерністой.Зерністость від P240 до P280 дозволяє проводити шліфовку між покриттями фарбою. Папір з зернистістю від P400 до P600 застосовується для фінального шліфування поверхні і для її поліровкі.Наждачная папір із зернистістю від P1000 до P2500 використовується для полірування керамічних, пластмасових, металевих виробів, а також для мокрої поліровкі.Помімо імпортного стандарту, існує і вітчизняний ГОСТ, яким все ще продовжують користуватися в побуті.

Види абразивів

Існує чотири основні різновиди абразивних матеріалів, які використовуються для створення наждачного паперу: - керамічний абразив: найбільш міцний матеріал, використовується для грубої початкової обробки поверхонь; - карбід кремнію: в основному використовується для обробки металевих і пластмасових поверхонь і поверхонь покритих фарбою;
У рідкісних випадках для виробництва наждачного паперу використовують самий твердий мінерал - алмаз.
- окис алюмінію: м'який мінерал, яким обробляють дерев'яні поверхні, наждачний папір на основі цього абразиву найбільш зносостійкі, що дозволяє знизити їх витрата; - гранат: також застосовується для обробки дерева, гранатову наждачний папір зазвичай використовують на кінцевому етапі обробки, так як вона дозволяє створити поверхню, яка краще піддається фарбуванню.