Проектування і будівництво заміських будинків, котеджів, лазень.

Незважаючи на те, що у заміських будинків, котеджів, лазень та інших зрубів різні функціонали, будуються вони все приблизно по одному і тому ж принципу. Для початку проводять проектні роботи і тільки потім приступають до зведення споруди. І кожному етапу потрібно приділити достатньо серйозну увагу.
Щоб будь-яка споруда була надійною і міцною, необхідно дуже грамотно і ретельно підходити до всього процесу будівництва. Не можна нехтувати ніякими дрібницями. В іншому випадку великий ризик отримати дефективне будова, користуватися яким буде просто неможливо.

Проектування котеджу, лазень, заміського будинку

Принцип проектування різних будівель нічим не відрізняється. Хіба що тільки деталі можуть бути дещо іншими. У загальному і цілому ж така дія досить стандартно.Вообще, проектування будинкових будівель являє собою розробку комплекту документації, в якому будуть вказані і правила експлуатації будинку, і його гарантія, і необхідні ремонтні роботи, і багато іншого. Фахівці запевняють, що на стадії проектування вирішуються самі основні питання - міцності та експлуатаційні характеристики, прописуються будівельні норми, згідно з якими буде діяти забудовник і вказуються технологічні вимоги до кожного етапу робіт. В ході проектування створюється спеціальна документація, яка обов'язково повинна включати в себе: - пояснювальну записку; - схему організації земельної ділянки; - архітектурні рішення; - об'ємно-планувальні рішення і деталі конструювання; - відомості про інженерний постачанні будинки (електропостачанні, водопостачанні, водовідведенні, опаленні, вентиляції, кондиціонуванні, теплових мережах, газопостачанні та т.д.); - проект організації самого будівництва; - план з розчищення місцевості для майбутньої будови (демонтаж будівель, викорчовування дерев і пнів, вирівнювання грунту і т.д.); - заходи з охорони навколишнього середовища; - заходи щодо забезпечення пожежної безпеки; - кошторис на проведення всіх робіт.
Не варто думати, що для такого невеликого приміщення, як лазня можна проігнорувати таку покрокову інструкцію. Всі ці пункти важливі, навіть якщо ви зводите невелику підсобку. Адже так визначається безпека.
Зазвичай проектування починається з розробки технічного завдання. У ньому обов'язково прописуються вимоги, яким повинен відповідати збудований об'єкт. Це і кліматичні умови, і розташування світла, і розміри споруди, і кількість кімнат, підсобних приміщень, вікон, дверей і т.д. Пов'язано це з тим, що багато з цих деталей мають достатньо великий вплив на остаточний розрахунок ціни споруди. Так, наприклад, чим більше вікон і дверей, тим дорожче будинок. Наявність окрім пральні ще й бойлерної помітно здорожує будівництво і т.д. Якщо ви хочете, щоб ваш заміський будинок, котедж або лазня служили вам довше і міцно стояли на землі, варто провести в рамках проектування ряд заходів, спрямованих на оцінку якості і складу ґрунту . Крім того, саме в цей момент фахівці повинні оцінити рельєф ділянки, щоб потім внести необхідні зміни та позначки в документацію будівництва. За результатами таких досліджень, як правило, складається технічне пропозиція (це технічне та економічне обґрунтування доцільності розробки проекту) .слід пункт проектування - це розробка архітектурної частини проекту. Вона включає в себе складання генплану ділянки, на якому мають обов'язково бути відзначені всі будівлі, які будуть на цій ділянці. Також на його складає ескізі визначається майбутній вигляд будови (котеджу або лазні) і прописується кількість допоміжних деталей - сходів, перекриттів, стін і т.д. Саме на цій стадії рекомендується підключити фахівців або свої знання з розробки проекту вентилювання будинку, кондиціонування, отполенія, каналізації і т.д.
Така проектна розробка стане в нагоді вам і в майбутньому. Особливо в тих випадках, якщо ви зберетеся узаконити свою споруду - план стане одним з основних документів, які потрібно буде подати до відповідних органів.
Після починається робота над робочим проектом. Це інша назва кошторису будівництва. Тут вам необхідно визначити, яким буде фундамент, балки, крокви, спосіб укладання перекриттів, проведення всіх необхідних комунікацій і т.д. Природно, рекомендується відразу ж розраховувати вартість матеріалів і де їх можна купити. Всю отриману інформацію необхідно вказати на плані монтажу. В результаті такої роботи у вас з'явиться цілий комплект креслень і розробок, які після будуть активно використовуватися строітелямі.После всіх необхідних узгоджень та отримання дозволів можна приступати до будівництва.

Будівництво заміських будинків, котеджів, лазень

Саме будівництво починається з ретельної підготовки до нього. Після проектування потрібно приступити до циклу робіт, які забезпечать під'їзні шляхи до місця забудови, підготують майданчик і т.д. Підготовка будівельного майданчика, як правило, включає в себе огородження ділянки, розчищення території, зміна старих інженерних шляхів (якщо такі є і заважають новому будівництву), водовідведення грунту, облаштування тимчасових побутових приміщень. Бажано розмістити стройку поруч з вже наявними комунікаціями, щоб був доступ до електроенергії та воде.Следующім етапом будівництва є земельні роботи. В цей момент починається розмітка ділянки, прокладка різних інженерних комунікацій, які знадобляться для експлуатації даного типу споруди. Наприклад, якщо це будинок, повинні бути проведені каналізація і труби водопостачання та комунікації для опалення. У разі, якщо це лазня, необхідно гарненько попрацювати над системою водовідведення. Також саме на цьому етапі проводиться закладка фундаменту. Вибір тип його залежить від того, яке будівництво ви будете застосовувати. Якщо це каркасне, варіант буде один, капітальне - другой.После можна переходити до монтажу коробки будинку. Для цього зводиться каркас або безпосередньо сама коробка (залежно від обраного типу будівництва), встановлюються несучі стіни, монолітні конструкції і декоративні підтримуючі елементи, типу колон. Також зазвичай саме на цьому етапі ставлять сходи, оформляють прольоти, встановлюють вікна та двері. Для лазні саме в цей час необхідно встановити піч і полкі.Затем йде обробка фасаду. Це покрівля, оздоблення віконних коробок і безпосередньо робота над фасасдом - оштукатурювання, фарбування, облицювання цеглою і т.д. Також проводиться монтаж системи електропостачання. Тепер залишається тільки організувати внутрішні оздоблювальні роботи - установка перегородок, покриття підлог, стельові роботи, обклеювання шпалерами або фарбування стін, покриття стін спеціальними розчинами, які захистять стіни від зайвої вологи (що особливо актуально для бань) і т.д. На заключному етапі будівництва необхідно довести до розуму всі деталі - поставити міжкімнатні двері, відкоригувати фурнітуру, зробити ландшафтні роботи. І будинок або лазня будуть готові до проживання або експлуатації.