Кулінарні тури по світу.

Кулінарний туризм - нове, але швидко стає популярним не тільки в нашій країні, але і у всьому світі, явище. Чому ж багато людей прагнуть не до звичайним пляжам, екскурсіям і прогулянкам, а до дослідження кулінарних традицій інших країн?

Новий напрямок - туризм на кухню

Крім кілька обридлих традиційних видів туризму, таких як пляжний, гірськолижний, екстремальний, екскурсійний, останнім часом спостерігається тенденція до розвитку туризму гастрономічного. Досліджувати кулінарні традиції інших країн, виявляється, так само цікаво, як відвідувати екскурсії в музеях. Зрештою, вибираючись за кордон, ви так чи інакше стикаєтеся з іншою культурою, історією і, звичайно, інший кухнею. Хтось піддається чарівності незнайомих смаків і стає щирим шанувальником місцевої кулінарії, а хтось віддає перевагу не ризикувати і вибирає традиційні, звичні страви усередненого європейського меню.Но так справа йде в звичайних туристичних поїздках. Що стосується кулінарного туризму, то тут основна увага приділяється саме їжі. Способам приготування, традиціям, рецептами, підбору інгредієнтів - всім тим родзинок, які і надають тій чи іншій національній кухні її неповторність та унікальність. Можливість привезти додому не банальні магнітики і сувеніри, а нові кулінарні знання, привертає все більшу кількість туристів.

Куди поїхати за рецептами?

Традиційні гастрономічні напрямки - Південно-Східна Азія і Західна Європа. Що стосується першого маршруту, то найбільшою привабливістю володіє Таїланд, де підприємливі жителі відкрили масу кулінарних шкіл з короткостроковими курсами. Програма такого курсу, як правило, розрахована на 1 день, за який учні відвідують міський ринок, купують продукти, вивчають основи тайської кухні і, нарешті, готують кілька основних страв і десерт під керівництвом шеф-кухаря. Такі школи є в будь-якому великому місті Таїланду, так що вам не доведеться надовго прощатись з облюбованим пляжем заради навчання. Вартість такого курсу коливається в районі 1-2 тисяч рублів. Але ж є ще японська, китайська, індійська кухні. Природно, як і у випадку з Таїландом, з їх специфікою краще знайомитися безпосередньо на їх батьківщині.
Пам'ятайте, що тайська кухня славиться великою кількістю спецій, просто необхідних в жаркому кліматі цієї країни. Пробуючи страви, будьте обережні, особливо якщо ви не любите гостре.
Якщо азіатські кулінарні традиції вам не до вподоби, то до ваших послуг Західна Європа. Особливою популярністю у гастрономічних мандрівників користуються Італія і Франція. Ще б пак, адже саме Франція вважається батьківщиною високої кухні, а завдяки кулінарним передачам актриси Юлії Висоцької, італійські страви в нашій країні стали практично рідними. До речі, Юлія займається організацією гастрономічних турів по Італії та Франції. Тижневу подорож надає його учасникам можливість познайомитися з традиціями місцевих кулінарних шкіл, спробувати фірмові страви кращих ресторанів, взяти участь у майстер-класах провідних кухарів країни. Вартість такого навчання, звичайно, буде значно вище ціни одноденного курсу в Таїланді або в Китаї.
Кулінарним центром Франції по праву можна назвати провінцію Прованс. Прованські трави і прованське масло знамениті по всьому світу.
Звичайно, перед тим, як вирушати в кулінарний тур, краще влаштувати знайомство з кухнею тієї країни, в яку ви збираєтеся, "на березі". Інакше може вийти так, що ви вивчите масу приголомшливих рецептів, але не зможете їх застосувати будинку, оскільки вам попросту не сподобаються специфічні страви.