Пластикові вікна: монтаж, ремонт.

Пластикові вікна сьогодні можна побачити в більшості будинків. Їх популярність обумовлена хорошим дизайном, тепло- і шумоізоляційні властивості, а також легкістю у догляді. Встановити ж таке вікно можна і самостійно, дотримуючись інструкції. У випадку, якщо воно зламається, ремонт не займе багато часу.
Купити вікно - це ще півсправи. Адже неправильний монтаж або ремонт навіть самі високоякісні вікна категорії люкс здатний зрівняти з дешевими і не дуже хорошими зразками. Тому необхідно досить серйозно поставитися до роботи з докласти максимум зусиль і точно дотримуватися інструкції.

Монтаж пластикового вікна

На сьогоднішній день існує два види установки пластикових вікон. Природно, що у кожного з них є свої переваги і недоліки. Один з варіантів - це монтаж з розпакуванням вікна. Другий - без розпаковування. Частіше використовується перший варіант, оскільки він є гарантією збереження цілісності вікна і склопакета в момент монтажу. Виглядає установка пластикового вікна з розпакуванням наступним чином. Для початку потрібно зняти з рами всі - і штапики, і сам склопакет. Необхідно це у зв'язку з тим, що рама кріпиться до стіни не наскрізь, а за допомогою заздалегідь закріплених на ній кріпильних елементів.
Такий метод внаслідок його високої надійності потрібно використовувати при монтажі вікон на багатоповерхових будівлі (особливо тих квартир, вище 15 поверху), вікна великі (більше 2 м).
Рама в цьому випадку кріпиться до стіни за допомогою спеціальних довгих анкерів. Для цього в стіні попередньо робляться отвори. З внутрішньої сторони рами вже є спеціальні прорізи для вкручування анкерів. Саме через них зі внутрішньої сторони необхідно провести елементи кріплення і вкрутіть в підготовлені отвори в стіні. Вкручуйте до самого кінця, щоб зі внутрішньої стіни рами анкер НЕ випірал.Недостаткі монтажу з розпакуванням в тому, що штапики, які доводиться виймати і вставляти заново, можуть отримати механічні пошкодження - подряпини, тріщини, відколи й т.д. Крім того, в процесі монтажу доводиться прибирати на час склопакет в безпечне місце. А це загрожує тим, що зберігається ризик розбити скло. А ще установка вікна з розпакуванням займає на 30 хвилин більше, ніж у тих випадках, коли вікно не розбирається на составляющіе.Прі способі монтажу вікна без розпаковування використовуються інші елементи кріплення, які кріпляться до зовнішньої сторони рами. Вікно вставляється в проріз і закріплюється там. Правда, внаслідок не особливої надійності, такі вікна мають обмеження по установці. Так, наприклад, їх дозволяється встановлювати тільки на перших поверхах будинків, не підіймаючись вище 3-4 етажей.После установки вікна в проріз необхідно закласти щілини за допомогою монтажної піни. Потім проводяться оздоблювальні роботи, після яких і можна стверджувати, що монтаж вікна закончен.Подоконнік вставляється під вікно і закріплюється до подставочной профілем. Внизу підвіконня вирівняйте за допомогою брусків. При натисканні він повинен триматися прямо. Знизу заповніть простір піною.
Щоб піна НЕ вигнула підвіконня наверх, поставте на нього важки, щоб вони придавили і не давали піні випирати наверх.

Помилки, які зустрічаються при монтажі вікон

Обов'язково вікно при установці повинно вирівнюватися по рівню. В іншому випадку, якщо будуть які-небудь перекоси, виникнуть проблеми з відкриттям або закриттям фурнітури.Монтажная піна після закінчення монтажу обов'язково повинна бути надійно захована і закладена під укосами. В іншому випадку вона швидко зруйнується під впливом ультрафіолету і з'явиться ризик того, що вікно вивалітся.Встречаются випадки, коли вікно було закріплено тільки за допомогою монтажної піни. Так робити категорично не можна, бо не факт, що піна впорається з надійним кріпленням.

Ремонт пластикового вікна

Така послуга, як ремонт пластикового вікна, часто прописана в договорі на гарантію після установки вікна. Але якщо термін уже вийшов або ви ставили вікно самостійно, ремонтувати його доведеться також самому. Як варіант, ви можете пошукати майстра по оголошеннях або в будівельних каталогах послуг. Реклама таких фірм або різних ТОВ задоволена обширна, і знайти фахівця не складе особливої проблеми.Якщо ж ви вирішили зайнятися ремонтом самостійно, слід розуміти, що і звідки йде, і як з цим боротися. Так, наприклад, якщо ручку вікна заклинило у відкритому положенні так, що вікно не відкривається і не закривається, спрацював блокіратор ручки через неправильне повороту. Спочатку визначте тип фурнітури. Один з видів ремонтується так. Знайдіть стирчить пластинку з пружинкою в районі ручки. Притисніть її пальцем і поверніть ручку. Пам'ятайте, що стулка при цьому повинна знаходитися строго у вертикальному положенні. Інші варіанти фурнітури ремонтуються іншим способом. Під ручкою знаходиться язичок, на який потрібно натиснути так, щоб він притулився до ущільнювача. При цьому одночасно повертайте ручку.Еслі ручка провертається з працею або доходить не до кінця, справа може бути в висиханні мастила. Досить буде тільки змастити елементи, і все - ручка буде працювати як новая.Чувствуете, що з вікна дме? Швидше за все причина в проблемах з ущільнювачем. Досить підкоригувати його, і все буде в порядке.А ось ремонтувати самостійно розбитий склопакет не рекомендується. По-перше, це трудомістка робота. По-друге, має бути вибраний певний метод, після застосування якого вікно буде функціонувати правильно.