Який краще вибрати облицювальна цегла.

Лицьова цегла - обличчя будинку, а значить, при виборі необхідно звернути увагу на його декоративні функції і на те, як довго він буде зберігати свій зовнішній вигляд. Правильно підібраний облицювальна цегла не тільки прикрасить будівлю, але і забезпечить його додаткової звуко- і теплоізоляцією.

Вибір кольору цегли

Представлені в магазинах зразки облицювальної цегли вражають своїми яскравими насиченими кольорами, але будь-який, навіть самий світлостійкий цегла буде вицвітати на сонці, тому при виборі треба, по-перше, дізнатися, наскільки цветостоек конкретний цегла, а по-друге, придбати цеглу на тон темніше, ніж потрібно.
Ви можете знайти будинок, облицьований таким же цеглою, як і той, до якого ви придивляєтеся, і на власні очі подивитися, яким він стає на сонці.
Важливий не тільки колір цегли, але й рівномірність його забарвлення. На зразку в магазині не буде розлучень і плям, але вони можуть з'явитися під впливом дощу і снігу. Перевірити, наскільки рівномірно забарвлений цегла, просто, достатньо всього лише прокип'ятити цегла так, щоб вода повністю википіла, якщо розлучення чи не з'являться, значить, цей цегла пофарбований качественно.Кірпічі виробляють на заводах партіями, відтінки можуть трохи відрізнятися від партії до партії, цього не буде помітно при покупці, але після закінчення робіт облицювання «порадує» вас некрасивими смугами. Намагайтеся купувати цегла з однієї партії, а якщо це неможливо, переконайтеся, що ваші будівельники мають досвід цегляної кладки стіни цеглою з різних партій упереміш, така облицювання може навіть привнести деяку родзинку в зовнішній вигляд будинку.

Геометрія цегли

Все грані облицювальної цегли повинні сходитися під ідеально прямими кутами, розміри цегли також повинні точно відповідати заданим. При укладанні обов'язково виберіть еталонний цегла і звіряйте з ним всі інші, якщо якісь цеглини матимуть дефекти форми, використовуйте їх у найменш помітних місцях. Слідкуйте, щоб цегла не мав тріщин і сколов.У облицювальної цегли повинна бути фаска, це покращує його зовнішній вигляд. Якісний цегла повинен мати абсолютно рівну поверхню, нерівності свідчать про наявність в структурі вапна.
Вапно в облицювальна цегла не тільки псує його зовнішній вигляд, але й істотно впливає на міцність.

Функціональність облицювальної цегли

Вибирати облицювальна цегла потрібно не тільки за зовнішнім виглядом, але і з інших його характеристикам. Облицювальна цегла захищає несучі конструкції будинку, саме він першим стає на шляху вітру, дощу, снігу, сонячних лучей.Важнейшая характеристика цегли - морозостійкість, вона визначає, яку кількість циклів заморозки-розморозки він витримає. Також важлива для облицювальної цегли теплопровідність, чим вона нижча, тим менше буде теплообмін між будинком і навколишнім середовищем. Облицювальна цегла повинен мати низьке водопоглинання, намоклий цегла швидко приходить в непридатність і гірше переносить холод.