Оздоблювальні матеріали для кухні.

Кухня відрізняється від будь-яких інших приміщень квартири підвищеною вологістю і частими стрибками температур. Більш того, після готування бризки жиру найчастіше залишаються на стінах. Це значить, що оздоблювальні матеріали для стін та підлоги кухні повинні переносити ці умови, зберігаючи при цьому свої декоративні властивості.

Керамічна плитка

Даний матеріал володіє високою міцністю и ідеально підходить для кухонних приміщень. Плитка легко миється, має велику міцність, захищає стіни від жару, кіптяви, добре переносить вологість і має велику кількість різноманітних кольорів і форм, що дозволяє їй легко поєднуватися з будь-якими іншими покриттями для стін. Найчастіше кераміка використовується в зоні, де виявляються бризки жиру після приготування їжі - близько плити або миття.

Шпалери

Ідеальним варіантом оздоблювального матеріалу для кухні в квартирі можуть послужити вінілові шпалери. Вони легко миються, т.к. на відміну від звичайних паперових шпалер, мають покриття, виготовлене зі спеціальної плівки. Це захищає їх від бруду, пилу, жиру, сонячних променів і підвищеної вологи, вони не вбирають воду.Альтернатівой вінілових шпалер є склошпалери, що володіють унікальними протипожежними характеристиками і міцністю. Вони легко піддаються миттю і є довговічними, навіть в умовах частого чищення.
Не варто клеїти на кухні шпалери, виконані з паперового матеріалу - він швидко зношується і не піддається миттю.

Декоративна штукатурка

Декоративна штукатурка виглядає ефектно і додає приміщенню унікальний дизайн. Даний матеріал складається з крупинок піску, мармурової крихти і маленьких шматочків водоростей. Для ремонту кухні радять використовувати акриловий матеріал, який має високу зносостійкість і вологостійкість. Акрилова поверхня також найлегше очищається від забруднень.
Декоративна штукатурка є досить дорогим матеріалом, який наноситься тільки на рівні, підготовлені і чисті стіни.

Фарбування стін

Самий недорогий спосіб обробки стін на кухні - фарбування. Грамотне фарбування стін дозволить створити незвичайний дизайн і візуально збільшити кухню. Найкраще для кухні підходить матовий масляний матеріал. Поверхня, оброблена глянсовою фарбою, краще миється, проте вона підкреслює всі недоліки стін, а тому необхідно провести відповідну підготовку.

Решта матеріали

При обробці кухонь можуть використовуватися деякі інші матеріали. Камінь ідеально підходить для облицювання стін та підлоги, добре миється, має високу міцність і водостійкість. Недолік даного матеріалу - висока вартість. Пластикові панелі ідеальні для збереження чистоти на кухні, оскільки вони добре очищаються, є влагоустойчивими і добре переносять скачки температури. Однак не варто використовувати їх безпосередньо біля джерела вогню, оскільки пластик володіє високою пожежонебезпекою.