Письмовий стіл для школяра: Як вибрати.

Письмовий стіл - це одне з найдорожчих придбань для школяра. Дуже важливо, щоб робоче місце учня було безпечним і екологічним, адже від його якості залежить здоров'я дитини. Крім цього, вибираючи письмовий стіл для школяра, зверніть увагу на зручність і функціональність.

Організація робочого простору

Продумайте, які функції виконуватиме письмовий стіл, чи потрібно додаткове місце для комп'ютера або ноутбука, де будуть зберігатися книги, підручники, зошити та інше шкільне приладдя. Запишіть всі необхідні для вас параметри.
Якщо вільного місця в квартирі не надто багато, обов'язково прикиньте максимальні розміри письмового столу.
За рекомендаціями лікарів письмовий стіл повинен бути більше метра шириною і більше 60 см завглибшки. Простір під стільницею має становити не менше 50х50 см. Для дитини зростанням 110-119 см рекомендована висота столу 52 см. Якщо зріст дитини 120-129 см - стіл повинен бути заввишки 57 см. Для школяра зростанням 130-139 см висота письмового столу повинна бути 62 см. Для зручності придбайте такий письмовий стіл, у якого можна змінювати висоту ніжок.

Види письмових столів

Сучасний ринок пропонує безліч письмових столів: класичні прямокутні, кутові, закруглені і т.д. Одна з останніх новинок - стіл-трансформер. Він зручний тим, що його можна регулювати по висоті і по нахилу стільниці. Ергономічні письмові столи можна поставити практично в будь-який кут, тому їх можна повернути в будь-яку сторону.Чаще всього письмові столи забезпечені ящиками і тумбочками. Причому чим більше таких елементів - тим дорожче модель. Якщо ви хочете, щоб дитяча кімната була виконана в одному стилі - придбайте шкільний куточок. Він комплектується не тільки столом і тумбами, а й шафами, стелажами, навісними полицями.

Матеріал для письмового столу

Самим екологічним матеріалом для виробництва меблів для дітей є масив дерева. Письмовий стіл з натуральної деревини довговічний, його легко реставрувати, тому він може послужити не тільки вашим дітям, а й внукам.Самий популярний матеріал для корпусних меблів - деревно-стружкова плита. ДСП виробляють із спресованих тирси і смоли. Цей матеріал вважається найменш екологічним, тому обов'язково попросіть пред'явити сертифікат відповідності по безопасності.Древесноволокністая плита або МДФ виробляється з дрібнодисперсного деревної стружки методом сухого пресування. Цей матеріал по міцності та екологічності мало поступається натуральному дереву.
Деякі сучасні моделі письмових столів роблять із пластику і скла.

Як вибрати стілець

Сидячи за столом, дитина повинна діставати ступнями до підлоги. Щоб обчислити необхідну висоту стільця до сидіння, виміряйте довжину ноги дитини від ступні до коліна. Дуже зручно, якщо ви придбаєте стілець, у якого можна регулювати висоту. Однак не варто купувати крутиться офісний стілець - він буде відволікати школяра від уроків.
Основна перевага письмових столів - це широка стільниця, на якій можна вільно розмістити необхідні підручники та документи. Будь-який такий стіл повинен бути комфортним для роботи і красивим предметом інтер'єру.
Інструкція
1
Вирішіть, які габарити необхідні. Ширина стільниці стандартного письмового столу - 70 см, висота - 76 см. Такі розміри дозволять вам вільно писати і розташувати перед собою книгу.
2
При виборі столу враховуйте розміри допоміжних засобів (сканер, принтер, комп'ютер), які ви плануєте розмістити на ньому. Якщо вам необхідні висувні ящики або тумбочки з дверцятами, то подивіться на їх розмір і глибину. Іноді великі тумби мають неглибокі ящики.
3
Кращий варіант письмового столу - прямокутна модель із закругленими краями. Поверхня стільниці повинна бути рівною і гладкою.
4
Вибираючи письмовий стіл для школяра, звертайте увагу на його зносостійкість і екологічність. Він повинен бути виготовлений з натуральних матеріалів світлих тонів.
5
Письмовий стіл для дитини повинен бути містким, щоб можна було зберігати в ньому різноманітні шкільне приладдя. Ніжки столу повинні мати можливість регулювання висоти.
6
У деяких моделях письмових столів передбачені книжкові полиці у вигляді надбудови. Це доповнення дозволить заощадити місце в книжковій шафі.
7
При виборі столу з ЛСДП звертайте увагу на якість кромки. Краю стільниці не повинні мати відколів, а кромка повинна бути наклеєна рівно. Купуючи стіл з ДСП, ознайомтеся з сертифікатом, який підтверджує відповідність всім санітарним нормам.
8
Зверніть увагу на фурнітуру - дверні ручки, коліщатка для тумбочки, направляючі для шухляд. Вони повинні бути надійними. Якісна фурнітура виготовляється з міцних сталевих сплавів, а не з алюмінію, який швидко зношується.
9
Враховуйте стиль інтер'єру приміщення, де плануєте поставити письмовий стіл, щоб він гармонійно вписався в нього.