Будиночок вікнами в сад.

На ділянці, цільовим використанням призначеному для садівництва, також можна зводити капітальні житлові будови. Коли площа його невелика і на ньому вже ростуть дерева, посаджені чагарники, можна обмежитися будівництвом маленького будиночка, вікна якого виходитимуть в сад.

Основне призначення

Для початку, сформулюйте вимоги, яким має відповідати це житло. Нехай навіть невеликий, садовий будиночок повинен забезпечити вам необхідний комфорт і затишок в той час, коли ви будете в ньому жити. Його основне призначення - постійне проживання однієї-двох осіб в теплу пору року та їх періодичне присутність ранньою весною і пізньою осінню. У цьому випадку можливі будуть і короткострокові наїзди в зимовий час, коли кому-небудь з ваших домочадців захочеться провести вихідні або святкові дні на пріроде.Ісходя з перерахованого, визначитеся з тими вимогами, яким повинен задовольняти цей будинок. За визначенням, він повинен бути невеликим, тому розміру 5х6 або навіть 4х5 метрів має бути достатньо. По можливості, під дахом можна зробити мансарду, яка дозволить збільшити його корисну площу. Не забудьте передбачити там вікно. Як правило, можливості підключитися до магістральних мереж інженерних комунікацій на садових ділянках немає, але цілком достатньо, якщо ви підведете до будинку електрику і забезпечите автономне водоснабженіе.Вода для поливання саду потрібна в будь-якому випадку, тому на ділянці повинен бути побудований колодязь або пробурена свердловина. У цьому випадку встановити гідронасос і провести до будинку трубопровід не складе ніяких труднощів, це все можна буде зробити своїми руками. Самі або за допомогою професіоналів, зробіть внутрішню розводку на 3-4 точки: кухонну раковину, умивальник, душ і унітаз. Так, унітаз краще встановити в будинку і відмовитися від використання середньовічної вигрібної ями, тим більше, що багато місця він не займе.
Врахуйте, що частина площі першого поверху займе сходи, що ведуть на мансарду. Якщо площа приміщення для вас критична, сходи можна зробити зовні.
Автономна система каналізації з двокамерним септиком або навіть з септиком, зробленим з автомобільних покришок, обійдеться зовсім недорого, зате забезпечить необхідний комфорт. Для цього необхідно придбати і нагрівач. Зазвичай, на 2-х чоловік достатньо не дуже потужного проточного водонагрівача, який дасть можливість прийняти душ, вмитися і помити посуд гарячою водою. Для опалення достатньо буде парочки конвекторних або інфрачервоних обігрівачів на 2,5 КВт, які забезпечать теплом 1-й поверх і мансарду. Хорошу теплоізоляцію забезпечать пластикові окни.
Якщо є можливість, зробіть веранду, яка влітку буде їдальні, а взимку, якщо її засклити, передпокою, що захищає будиночок від прямого проникнення холодного повітря.

Особливості планування

Оскільки в будинку, в основному, будуть жити влітку, дві окремі спальні можна зробити в мансарді. Не варто перегороджувати перший поверх на кімнатку-клітини, розмістіть внизу кухню, поєднану з холом-вітальні. У холі поставте пару-трійку затишних розкладних диванів і крісел, щоб на них можна було укладати гостей. На першому ж поверсі, поряд з кухнею розмістіть і санвузол, можна суміщений.