Кухня в стилі кантрі - тепло і затишок сільського будинку.

Стиль кантрі поєднує в собі риси і характерні особливості класичного і сільського декору приміщень. Популярність такого оформлення пояснюється практичністю і зручністю, а також зростаючим інтересом до еко-дизайну.

Оздоблювальні матеріали для дизайну в стилі кантрі

Для створення дизайну в стилі кантрі використовують оздоблювальні матеріали натуральних м'яких відтінків. Для підлоги ідеальним варіантом буде велика матова плитка, що імітує камінь. При бюджетному ремонті допустимо ламінат під натуральне дерево. Що стосується шпалер, краще віддати перевагу однотонним пастельним тонам або забарвленні в дрібну квіточку, яку будуть дублювати текстильні елементи декору. З великим орнаментом варто бути обережним, а яскраві агресивні забарвлення в стилі кантрі неприпустимі. Різні дизайнерські рішення з матеріалів під камінь і дерево вітаються, наприклад, імітація кладки в отворі вікна, зроблені з колод карнизи і бордюри.
В маленьких приміщеннях варто бути акуратним з натуральними матеріалами і імітацією - вони вимагають простору і повітря.

Кухонні меблі в стилі кантрі

Всі сучасні виробники корпусних кухонь пропонують меблі в стилі кантрі або варіанти, які впишуться в таку обстановку. Дизайнери для такого інтер'єру люблять використовувати фасади двох типів. По-перше, це дерево світлих тонів - сосна, бук, дуб або горіх, часто поверхню штучно старять. Другий варіант - пофарбовані поверхні, великою популярністю користуються шведський білий варіант або оливковий, його називають американським. Меблі в стилі прованс відтінку брудно-білої патини також можна використовувати в інтер'єрі. Велику увагу варто приділити фурнітурі - вітаються кування ручки, а мінімалістський сучасний дизайн не підійде. Що стосується декору фасадів, можна використовувати скло, але лише в верхніх шафках і в невеликій кількості - щоб старий бабусин сервіз заграв по-новому. Також добре виглядатимуть дерев'яні решітки на дверцятах шафок. Прекрасно впишеться в інтер'єр меблі з ротанга або бамбука.
При створенні інтер'єру кухні або їдальні в стилі кантрі варто відмовитися від використання вітражів і дзеркальних вставок.

Побутова техніка для кухні в стилі кантрі

Всю сучасну техніку краще сховати за фасадами кухонних шаф, а в якості виручених панелей вибрати стилізовану плиту з масивними гратами і механічними таймерами. Витяжку часто ховають за кожух, що імітує димохід провінційного будиночка, також її можна оформити за допомогою дерев'яних панелей. Хромований метал і сучасні дисплеї на техніці насилу вписуються в кухню такого стилю.

Елементи декору

Зробити інтер'єр у стилі кантрі закінченим допоможуть текстильні вироби та кухонне начиння. В бажанні наблизити приміщення до виду сільського будиночка важливо не переборщити, тому вишивка на рушниках і розпис на обробних дошках вітається, але стримана, без очевидних народних мотивів. Це ж правило стосується і посуду - глиняні горщики і чавунці краще замінити більш елегантними супницею і блюдами в стилі ретро. Найбільш доречною забарвленням текстильних виробів для кухні та їдальні в стилі кантрі є невеликий непомітний квіточку і клітина. Стіни можна прикрасити фотографіями і картинами із зображенням сільських пейзажів в рельєфних дерев'яних рамках.