Житній хліб при дієті.

Дотримання дієти припускає зменшення обсягів споживаної їжі і відмова від деяких продуктів. У списку останніх часто знаходиться хліб, так як він містить безліч калорій. А між тим житній хліб при розумному споживанні не тільки насичує організм необхідними вітамінами, але і сприяє схудненню.

Користь житнього хліба

Житній хліб багатий фосфором, магнієм, залізом, вітамінами А, В, РР і Е. У його складі є незамінні амінокислоти, мінеральні солі, мікро- і макроелементи, необхідні нашому організму. Все це робить житній хліб надзвичайно корисним продуктом в зимовий період, коли організм відчуває нестачу вітамінов.Также цей сорт хліба відрізняється високим вмістом розчинної клітковини, яка благотворно впливає на процес травлення, очищає організм від шлаків, токсинів і дарує відчуття ситості після їжі. Крім того, на перетравлення клітковини організм витрачає багато енергії, що сприяє позбавленню від зайвих кілограмів. А ще даний продукт виводить з судин зайвий холестерин.
Не так давно шведські вчені встановили, що житній хліб має властивість всмоктувати жир в кишечнику і сприяє підтримці рівня інсуліну в крові.

Як споживати житній хліб при дієті

Незважаючи на явну користь житнього хліба для здоров'я і нормалізації ваги, споживати його при дотриманні дієти потрібно в невеликій кількості. Калорійність даного продукту хоч і менше, ніж у пшеничного хліба або виробів із здобного тіста, але все ж досить висока - в 100 г міститься 190 кілокалорій. Ось чому є його все ж краще в першій половині дня, наприклад, за сніданком. Таке споживання житнього хліба характерно для середземноморської дієти. Тоді організм з ранку отримає заряд необхідної енергії на весь день, а всі калорії будуть витрачені вже до обіду.
В день бажано з'їдати не більше 2 невеликих шматочків такого продукту, щоб позбавиться від зайвих кілограмів.
Для нормалізації ваги також дуже важливо правильно поєднувати житній хліб з іншими продуктами. Його корисно їсти з чаєм або кавою, супами або бульйонами, легкими овочевими салатами, нежирними кисломолочними продуктами. А ось споживати житній хліб з продуктами багатими вуглеводами або білками дієтологами не рекомендується.
Від житнього хліба варто відмовитися при виразковій хворобі або гастриті з підвищеною кислотністю.

Правильний вибір житнього хліба при дієті

Важливим при дотриманні дієти є і правильний вибір чорного хліба. Особливо корисним вважається класичний житній хліб, якій здавна готувався на Русі з житнього закваски, без використання дріжджів. Найкраще вибирати випічку дуже темного кольору, засвідчує про помоле борошна на 97% і збереженні всіх корисних компонентів зерна в хлібі. Розумне споживання такого продукту не тільки наситить організм корисними речовинами, але і абсолютно чи не позначиться на фігурі.