"Рибоксин": інструкція із застосування.

«Рибоксин» (инозин) відноситься до лікарських засобів, які регулюють процеси метаболізму. Препарат покращує обмін речовин в серце, сприяє зменшенню кисневого голодування тканин.

Показання до застосування «Рибоксину»

«Рибоксин» сприяє нормалізації обміну речовин в серцевому м'язі, покращує кровообіг, запобігає порушення частоти серцевих скорочень. Препарат покращує баланс між виробленням і споживанням енергії в міокарді, бере участь в обміні глюкози, стимулює її обмін при порушенні надходження кисню в клітини організму, зменшує злипання тромбоцитів, перешкоджає утворенню тромбів. «Рибоксин» підвищує енергетичний рівень клітин, збільшує силу скорочень серця, сприяючи збільшенню обсягу викиду крові, покращує відновлення тканин міокарда та слизової шлунково-кишкового тракту. Препарат призначають дорослим у складі комплексного лікування ішемічної хвороби серця, після інфаркту міокарда, при порушеннях ритму серця, викликаних застосуванням серцевих препаратів.
« Рибоксин »також призначають при цирозі, гепатитах, жировій дистрофії печінки, що виникла від застосування лікарських засобів або при алкоголізмі.

Інструкція по застосуванню «Рибоксину»

Одна таблетка містить 200 мг інозину, одна ампула з 10 мл розчину для ін'єкцій містить 200 мг інозину . «Рибоксин» призначають до їди. В добу приймають 0,6-2,4 грама препарату. Ця кількість необхідно поділити на три-чотири прийоми. У перший день приймають по 200 міліграмів препарату три-чотири рази на добу, при гарній переносимості на 2-3 день дозу збільшують і приймають по 400 мг три рази на добу. При необхідності можна призначати до 2,4 г «Рибоксину» в добу. Тривалість прийому препарату - від одного місяця до півтора-трьох місяців. «Рибоксин» у вигляді розчину для ін'єкцій призначають внутрішньовенно (струменевий або краплинно). Крапельне введення повинно складати сорок-шістдесят крапель в одну хвилину. Препарат вводять в кількості 200 мг один раз на день, а якщо він переноситься добре - 400 мг один-два рази на день. Процедуру проводять протягом десяти-п'ятнадцяти днів.

Протипоказання, побічні дії «Рибоксину»

Під час прийому «Рибоксину» можливі появи алергічних реакцій на шкірі (кропив'янка, почервоніння шкіри, свербіж). В цьому випадку вимагається скасування препарату. Іноді при тривалому лікуванні «Рибоксину» загострюється подагра і збільшується вміст сечової кислоти в крові.
З обережністю «Рибоксин» призначають при нирковій недостатності, цукровому діабеті.
В період вагітності призначення «Рибоксину» протипоказано. На час лікування препаратом потрібно припинити грудне вигодовування. Не можна призначати «Рибоксин» при підвищеній чутливості до препарату, при подагрі, збільшеної концентрації в крові сечової кислоти.