Плиткові керамічні матеріали для фасадної обробки.

Оздоблення будинку - одна з найцікавіших робіт, яка проходить в процесі ремонту. Адже за допомогою різних матеріалів можна втілити в життя будь-яку свою мрію. Наприклад, мати цегляний будиночок. Або ви хочете будова, прикрашене частково каменем, частково плиткою. Облицювальних матеріалів сьогодні існує досить багато. Однак найбільшою популярністю користується керамічна плитка.
Керамічна плитка вважається ідеальним матеріалом для обробки фасаду будинку. Пов'язано це з її витривалістю, міцністю і стійкістю до впливу навколишнього середовища. Крім того, сучасна плитка має досить цікавим і незвичайним дизайном, завдяки чому з її допомогою можна створити унікальний і неповторний дизайн будинку.

Види керамічної оздоблювальної плитки

Плюс керамічної облицювальної плитки в тому, що сьогодні існує досить багато її різних видів, з яких можна легко підібрати той варіант, який вас найбільше влаштує. Розрізняють плитку за способом формовки, нанесеному на неї покриттю, використовуваної основі, кольором, розмірами і багатьом іншим параметрам.Что стосується покриття, плитка може бути як глазурованої, тобто покритої емаллю, так і немає. Залежно від цього розрізняють облицювальний матеріал глянсовий і матовий. У першому випадку плитка зазвичай покрита шаром кольорового скла, завдяки чому і отримує характерний блиск. Матова плитка, навпаки, відрізняється шорсткою поверхнею.
Глянцеві плитки більше підходять для внутрішньої обробки приміщення, де вони будуть виглядати більш доречно і цікаво. Матова ж, навпаки, хороша для облицювання фасаду. Так будинок не буде блищати немов новорічна ялинка.
За способом формовки розрізняють плитку екструдовану або пресовану. Перший варіант зазвичай виготовляється з суміші по консистенції схожою з тестом і формуються за допомогою приладу під назвою екструдер. Він має спеціальний отвір, через яке пропускають підготовлену плиточную масу, в результаті чого виріб набуває певну форму. Другий варіант - пресований - зазвичай виготовляється зі спеціального порошку, який формується в плитку під пресом великого давленія.По основі плитку ділять на щільну або пористу. Зазвичай цей показник визначають за ступенем поглинання плиткою води. Чим більше водяної пари вона вбере, тим вище її пористість підстави. Отримати інформацію про цей показник можна на упаковці з пліткой.По формою і розміром більшою частиною все стандартно - прямокутник і квадрат. Але досить часто для створення футуристичних дизайнів використовують плитку у вигляді шести- і восьмигранника, а також такі види, як маврітанська і провансальська форма матеріалу. Костьольна розмірів, це можуть бути різні варіанти, в залежності від того, якого роду роботи ви збираєтеся проводіть.Цвет плитки зазвичай залежить від того, які і скільки пігменти були додані в матеріал. Так, наприклад, з їх допомогою легко можна створити плитку з імітацією під дерево, шкіру та інші популярні текстури.

Керамічна плитка за способом виготовлення

Фахівці також ділять плитку ще й за способом виготовлення. Так, наприклад, існує фасадна плитка одинарного або подвійного випалу, клінкерна, керамогранітна, котто і т.д.Одінарний випал передбачає виготовлення цього облицювального матеріалу пресуванням і просушуванням складу, після чого на нього наноситься глазур (або не наноситься), і плитка обпалюється. Подвійний випал відбувається за тією ж схемою, тільки матеріал відправляється в піч двічі - до нанесення глазурі і после.Керамограніт зазвичай виготовляється з суміші декількох порід глин (зазвичай беруть дві), кварцу, польового шпату і фарбувальних пігментів. Для початку всі ці компоненти пресують під високим тиском, потім просушують і обпалюють. Розмір одержані плиток може бути найрізноманітнішим - від маленьких до большіх.Варіант котто виробляється за стародавньою технологією. Використовується для створення такої плитки червона глина. Зазвичай для виробництва плитки котто береться спеціальна форма, через яку матеріал і пропускається. Потім плитка підлягає обов'язковому випалу. Саме при роботі з матеріалом таким способом в результаті часто виходить рельєфна плитка. Плитка котто володіє жовтого, рожевого і коричневого кольору.
Для обробки фасаду нібито необробленим каменем підійде саме котто. Адже вона максимально нагадує природний матеріал - темна, нерівна і така ж міцна.
Клінкерна плитка зустрічається в двох видах - глазурована і немає. Виготовляється вона на манер котто, також пропусканням через форму з подальшим випалюванням. Завдяки обробці в печі на максимальних температурах виходить довговічний і міцний матеріал. Іноді клінкерну плитку виготовляють шляхом пресування.

Підбір фасадної керамічної плитки

Для фасадних облицювальних робіт в будівельних каталогах вказується плитка з високою морозостійкістю. На упаковці цей показник вказується як AI або B I.Кроме того, варто розрізняти плитку підлогову і настінну. Адже друга призначена для менших навантажень, ніж перша. А для обробки стін вам і не знадобиться та, що призначена для підлоги. У разі, якщо ви думаєте, що напольная буде міцніше, це не так. Адже вона розрахована на механічний вплив, а щодо інших факторів мало чим відрізняється від стеновой.Размер і форма плитки також мають значення. Особливо якщо ви хочете скласти модульну облицювання кута будинку. Вся вона повинна мати досить рівну форму (навіть якщо мова йде про рельєфних варіантах), бути з правильними кутами (це запорука успішного монтажу). Що стосується ціни, вартість облицювальної фасадної плитки досить складно назвати бюджетної. Проте варто враховувати, що такий матеріал надійний і довговічний, завдяки чому стояти він буде досить довго і окупиться дуже швидко.