Секрети кладки печей і камінів.

Власники заміських будинків, котеджів і дачних будиночків сьогодні мають можливість вибрати спосіб опалення для житла. Безумовно, багато чого залежить від смаку і матеріальних можливостей господаря будинку. Замість звичних котлів та електрообігрівачів все частіше можна зустріти в таких будинках печі і каміни. Сьогодні вони не просто джерела тепла, а й цікаві елементи інтер'єру, здатні прикрасити будь-який куточок дому та зібрати сім'ю в холодні вечори.
Кладка камінів і печей передбачає наявність досвіду і спеціальних знань. Найрозумніше довірити цю роботу кваліфікованому умільцю. Однак завжди знаходилися охочі спробувати зробити все в будинку своїми руками. Немало хитрощів, тонкощів роботи пічники помічали, запам'ятовували і передавали учням століттями. Багато з секретів фахівці використовують і сьогодні.

Хитрощі кладки печі

Хороший пічник порадить планувати кладку каміна або печі на середину літа. Каміну треба дати можливість висохнути природним шляхом, а це займе тривалий час - не менше трьох тижнів. Дочекавшись повного висихання кладки, протоплюють піч. Причому вважалося, що робити це необхідно рано вранці, тоді піч слугуватиме добре і долго.Кірпічная кладка камінів і печей відрізняється від кладки стін. Пічні стінки бувають товщиною в один або три чверті цегли. Нерідко майстра викладають їх по особливому малюнку.
При будівництві важливо врахувати і те, що цегла тесаної стороною всередину каміна не викладають.
Каміни та печі викладають згідно схемам та кресленнями. Складні ділянки проміряють додатково, цегла попередньо викладають насухо і при необхідності підтесував.

Матеріали та інструменти

Якщо для кладки вирішено використовувати глиняна цегла, його необхідно попередньо замочувати у воді. Якщо червоний цегла не обробити, він візьме вологу з розчину, тим самим позбавляючи конструкцію міцності. Замочувати вогнетривку цеглу немає необхідності, досить змити водою пил з його поверхності.Для будівництва використовують спеціальний розчин з глини, який наносять тонким шаром за допомогою лопатки. Однак деякі пічники воліють це робити рукою, щоб мати можливість контролювати однорідність розчину, тим самим роблячи кладку більш якісною. Цегла щільно притискають, щоб шов виходив якомога тонше. Нанесений розчин довго не тримають, а його надлишки відразу ж прибирають. Неправильно покладений цегла необхідно зняти, повністю очистити від розчину, і тільки потім укладати заново з необхідною кількістю скріпного складу.
Глина для будівництва каміна використовується червона, вважається, що у неї висока жирність.
При кладці печей і камінів необхідно знати, що конструкція не обмазується розчином всередині, причому стосується це не тільки печей, які стоять всередині будинку, а й вуличних барбекю. При високих температурах горіння глина тріскається, і її уламки можуть забити димохід, потрібно досить складний ремонт печі або каміна.