Будівництво фінських будинків з клеєного бруса.

Індивідуальне житлове будівництво стає прекрасним виходом для тих, хто хоче обзавестися власним житлом і не має коштів купити дорогу квартиру у великому місті. Сучасні будівельні технології дозволяють звести будинок в передмісті або на дачній ділянці за невеликі гроші і в найкоротші терміни. Фінські будинки з клеєного бруса також відносяться до цієї категорії.

Унікальний будівельний матеріал - клеєний брус

Фінляндія - перша країна, в якій почали використовувати цей унікальний матеріал, який на сьогоднішній день вважається еталоном екологічного, надійного, доступного і довговічного житла. Для виготовлення клеєного бруса використовується полярна сосна, яка заготовляється в період зимового сезону, коли природних соків і вологи в деревині майже немає. Завдяки цьому, сировина не вимагає тривалої просушки, а заготовки з нього не схильні деформаціі.После доставки на фабрику із соснових колод роблять дошки, висушують їх і зрощують до необхідної довжини. Потім між дошками укладають короткі планки-ламелі з того ж матеріалу так, щоб деревні волокна дощок і ламелей були перпендикулярні один одному, і склеюють їх, використовуючи для цього потужні гідравлічні преси. Після цього брус профілюється і відвантажується покупцям. Для будівництва житлових будинків використовують брус товщиною 20 см, а для зведення лазень або підсобних приміщень можна застосовувати брус меншою толщіни.На підприємствах, які займаються будівництвом будинків з клеєного бруса, бажаючим придбати такий можуть запропонувати десятки готових проектів, з яких завжди можна вибрати той, що підійде вашій родині. Будинок, побудований за індивідуальним проектом, може обійтися на 10-15% дорожче.

Переваги будинків з клеєного бруса

Повна автоматизація процесу проектування дозволяє вже на етапі замовлення повністю підігнати кожен брус за місцем і за розміром, на будівельному майданчику їх залишиться тільки зібрати по схемі, що додається, як конструктор. Це дозволяє мінімізувати розміри швів і зазорів між брусами, що самим позитивним чином позначається на тепло- і звукоізолюючий властивостях зовнішніх і внутрішніх стін такого будинку. Крім цього, суттєво скорочуються терміни будівництва - адже бруси одразу укладаються за місцем і не вимагають додаткової підгонки.
Стіни будинку, побудованого з клеєного бруса товщиною 20 см по своїх теплозахисних властивостях еквівалентні стінам товщиною 70 см, викладеним з цегли.
Питома вага клеєного бруса невеликий, тому при зведенні будівель з нього не потрібна спеціальна вантажопідйомна будівельна техніка, укладка бруса виробляється вручну. Невелика вага споруджуваного будови дозволяє обійтися і без зведення потужного фундаменту, що є суттєвою статтею економії і також дозволяє скоротити термін будівництва. Ще однією перевагою такого будинку буде те, що він не схильний до усадки і вам не доведеться чекати якийсь час, перш ніж заселитися в нього або почати робити чистову обробку стін в приміщеннях з підвищеною вологістю кахлем або плиткою.

Етапи будівництва будинку з клеєного бруса

Почніть з вибору проекту з урахуванням того, що навіть типовий може бути доопрацьований і скоректований під ваші потреби і запити, що зробить споруджуваний будинок дійсно індивідуальним.
Традиційно такі будинки будують в одноповерховому варіанті з двосхилим похилим дахом і мансардою, але російські компанії пропонують двоповерхові варіанти з можливістю внутрішнього перепланування.
Наступний крок - підготовка місця під забудову. Вам необхідно розчистити ділянку, вирівняти рельєф, справити геологічні і геодезичні дослідження, вибрати місце, де буде зводиться будова, вирішити, яким чином будуть підведені до нього інженерні комунікації та інші системи жізнеобеспеченія.Імея відомості про інженерно-геологічних властивостях грунтів, ви завжди зможете вибрати оптимальне місце для розміщення будинку, там, де немає небезпеки підтоплення ґрунтовими водами. Після цього вже слід вирити котлован під фундамент.Возведеніе фундаменту - важливий відповідальний етап, від якого багато в чому залежить, наскільки надійною буде споруда і як довго вона прослужить вам. І тут теж вибір типу фундаменту необхідно зробити з урахуванням інженерно-геологічних характеристик грунту і невеликої ваги будівлі. Вам можна закласти мелкозаглубленний, пальовий, стовпчастий, стрічковий або монолітно-стрічковий фундамент, або використовувати їх комбінації. Правильний вибір фундаменту - запорука відсутності багатьох проблем при експлуатації дома.Клеений брус використовується для зведення зовнішніх і внутрішніх стін. Зовнішню коробку можна монтувати в будь-який час року, що також відноситься до безперечних переваг цього матеріалу. Монтаж проводиться відповідно до схеми укладання, тому зведення стін не займе багато часу. Для перекриттів краще також використовувати дерево. Після того, як ви зведете дах, змонтуєте вікна та двері, настелите підлоги, в будинок вже можна буде заселятися, адже дерев'яні котеджі, як правило, не вимагають чистової обробки - їх господарі намагаються залишити недоторканною природну декоративну красу стін і підлоги в житлових приміщеннях і укладають плитку тільки в санвузлах і ванних кімнатах.