"Кораксан": інструкція із застосування.

«Кораксан» відноситься до групи антиангінальних препаратів. Його призначають при деяких серцевих захворюваннях, зокрема, для лікування хронічної серцевої недостатності і стенокардії.

Інструкція по застосуванню «КОРАКСАН»

«Кораксан» призначають хворим стабільною стенокардією з нормальним синусовим ритмом серця, його застосовують при хронічній серцевій недостатності для зменшення частоти появ ускладнень. Діюча речовина препарату «Кораксан» - івабрадину гідрохлориду. В одній таблетці міститься 5,39 мг діючої речовини. «Кораксан» приймають вранці та ввечері під час їжі, таблетки розжовувати НЕ нужно.Прі стабільної стенокардії препарат призначають у початковій дозі по 10 міліграмів на добу. Його приймають по одній таблетці (5 міліграмів) два рази на день. Залежно від дії через три-чотири тижні кількість препарату можна підвищити до 15 міліграмів на добу і приймати по 7,5 міліграмів двічі на день. У період прийому препарату потрібно контролювати, скільки становитиме частота ударів серця в хвилину. У випадку, якщо частота серцевих скорочень в стані спокою зменшується до значень менше 50 ударів на хвилину, дозу «КОРАКСАН» зменшують до 2,5 міліграмів і п'ють по 0,5 таблетки два рази на день. Якщо при зменшенні кількості препарату частота серцевих скорочень продовжує складати менше 50 ударів на хвилину, прийом «КОРАКСАН» припиняють. При лікуванні хронічної серцевої недостатності «Кораксан» беруть у початковій дозі 10 міліграмів на день - по 1 таблетці (5 міліграмів) два рази на день. Після двох тижнів лікування добову дозу збільшують до 15 міліграмів і приймають по 1 таблетці (7,5 міліграмів) також два рази на добу, в тому випадку, якщо частота серцевих скорочень в стані спокою становить кільком більше шістдесяти ударів на хвилину. При частоті серцевих скорочень не більше 50 ударів на хвилину, дозу можна зменшити до 2,5 міліграмів і приймати по 0,5 таблетки вранці і ввечері. Якщо частота серцевих скорочень становить 50-60 ударів на хвилину, «Кораксан» беруть по 5 міліграмів вранці і ввечері.
У хворих віком від 75 років початкова доза «КОРАКСАН» повинна бути не менше 2,5 міліграмів: половинку таблетки в 5 міліграмів потрібно приймати вранці і у вечірній час. Потім можливе підвищення дози.

Протипоказання до застосування «КОРАКСАН», побічні дії препарату

« Кораксан »протипоказаний під час вагітності та грудного вигодовування, при кардіогенному шоці, гострому інфаркті міокарда, сильно зниженому тиску, важкої печінкової недостатності, при наявності штучного водія ритму, нестабільної стенокардії.
« Кораксан »протипоказаний у віці до вісімнадцяти років.
Під час лікування препаратом можуть з'явитися такі побічні дії: зміна світосприйняття, зниження частоти серцевих скорочень, відчуття серцебиття, зниження артеріального тиску, нудота, діарея, запор, головний біль, запаморочення , задишка, непритомність, підвищення вмісту в крові сечової кислоти, свербіж, висипи, підвищена стомлюваність, астенія, нездужання.