Як тварини сприймають світ.

Не багато замислюються, яким чином тварини сприймають навколишній світ. А між тим наукові дослідження виявили безліч цікавих фактів. Виявляється, у кішок, собак, мавп і т.д., у кожного з тварин свій варіант сприйняття світу.
Інструкція
1
Кішки відмінно бачать і орієнтуються в темний час доби. У цей період їх зіниці значно розширюються, досягаючи в діаметрі 12-14 міліметрів. Варто відзначити, що у людини діаметр зіниці, як правило, не перевищує 8 міліметрів. Тому кішці потрібно набагато менше світла, щоб без праці розрізняти інших тварин і предмети. Крім цього, очі кішки мають особливу будову. В їх глибині, за сітківкою, знаходиться особливий відображає шар. Він відкидає світло, що потрапляє кішці в очі. Влітку, коли все залито яскравим світлом, їх зіниці звужуються. Адже таке явище може нашкодити чутливої сітківці ока.
2
Світ кішки виглядає блідим і бляклим. Це пояснюється наступним фактом. У людини в оці є два види світлочутливих клітин: колбочки і палички. Колбочки сприймають колір. Палички розрізняють світле і темне. У кішок також два види клітин. Тільки у людини на одну колбу є чотири палички, а у кішки - двадцять п'ять. Саме тому кольору вони бачать гірше нас.
3
Собаки чудово бачать ультрафіолетові промені. Крім цього, їх оці доступний фіолетовий і синій колір. Необхідно знати, що гострота зору пов'язана ще і з тим, як добре очі можуть розгледіти предмети, які розташовані на різній відстані. Дана властивість називають акомодацією. У людини, як і у багатьох ссавців, кривизна кришталика змінюється. У собаки такої особливості немає.
4
Мавпи легко розрізняють зелені та червоні тони. Саме ця особливість дозволяє їм добре розпізнавати стиглі плоди. В африканських лісах вчені спостерігали, якими листям харчуються мавпи. Вони зазвичай вибирали поживні, ніжні і молоде листя, пофарбовані в червонуватий відтінок.
5
Хижі птахи вміють добре бачити ультрафіолетове світло. Це відмінно допомагає їм знаходити здобич. Зір птахів чудово. Наприклад, шуліка з великої висоти здатний помітити маленьку миша, яка зачаїлася на землі.