Цементно-піщана суміш: критерії якості.

Цементно-піщана суміш - універсальний будматеріал, що виготовляється з портландцементу, піску і додаткових добавок, які можуть застосовуватися в залежності від призначення розчину. Цей різновид будівельної суміші застосовується при різних роботах. Від її якості залежить якість ремонту майбутнього приміщення.

Різновиди сумішей

З розвитком технологій будівництва виникло безліч різновидів цементно-піщаних сумішей. Серед безлічі матеріалів можна виділити цементно-піщані штукатурки, розчини кладок і пескобетон. Цементна штукатурка застосовується при обробці бетонних та цегляних поверхонь. Вона розрізняється залежно від величини наповнювача і являє собою різновид цементних шпаклівок з тією різницею, що даний вид штукатурки не потребує додаткової обробки після нанесенія.Кладочние розчини застосовуються для установки керамічних блоків, цегли, різних різновидів бетону, дерев'яних конструкцій, встановлення статі, армуванні і т.п. Це готовий до застосування склад, який забезпечує укладання будівельних матеріалів і довговічність цілої конструкції. Пескобетон використовується при виготовленні підлог, що мають підвищені характеристики міцності. Він робиться із застосуванням різних хімічних добавок, що дозволяють підвищити міцність матеріалу, а по своїй конструкції він більше нагадує дрібнозернистий бетон.
Перед застосуванням суміші уважно вивчіть інструкцію по її розведення та використання.

Вибір підходящої суміші

Якість суміші багато в чому залежить від використовуваних при її виготовленні матеріалів: піску, цементу, хімічних добавок, а також співвідношення всіх цих елементів. Найбільш вдала пропорція в'язкої речовини і піску - 1 до 3, тобто на цементно-вапняну основу із співвідношенням 1 до 1 додається 6 одиниць песка.Согласно ГОСТу, суміші мають різне маркування залежно від міцності і стійкості, що обумовлюється якістю піску. Суміш, що має маркування М-150, здатна витримати навантаження до 150 кг/см ^ 2, а М-300 - 300 кг/см ^ 2 відповідно. Однак при виборі матеріалу не варто керуватися тільки параметрами міцності, тому чим вище даний показник, тим менше здатність поверхні протистояти фізичному напрузі, яка виникає в процесі експлуатації. Як наслідок - збільшується ризик утворення тріщин в конструкції будівлі. Більше того, у складі не повинно бути ніяких сторонніх добавок і наповнювачів, крім тих, з яких виготовляється даний матеріал.
На якість використовуваного матеріалу також впливають погодні умови, неоднорідність суміші при неправильному змішуванні і великі перепади в товщині матеріалу, на який проводиться нанесення.
При визначенні якості сумішей також враховуються рухливість матеріалу, його здатність до утримання води, розшаровуваність, температура, при якій можливе нанесення, середня щільність і вологість. Здатність утримування рідини у сумішей повинна бути не менше 90%, а розшаровуваність мати коефіцієнт не більше 10%. Температура використання повинна бути не менше 10-15оС, а вологість не повинна перевищувати показника 0,1%.