Як виник вислів "троянський кінь".

Часом люди вживають крилаті вирази, не знаючи їх походження. Приміром, евфемізм «троянський кінь» володіє своєю дивовижною історією, що бере початок у Стародавній Греції.
Інструкція
1
Вираз «троянський кінь» позначає підступний задум, хитрий план, який спочатку здається невинною. Евфемізм бере свій початок з переказів про Троянської війни. Саме троянський кінь по легенді привів до падіння Трої.
2
Троянська війна розгорілася після викрадення Олени прекрасної - подружжя спартанського царя Менелая. Паріс, спадкоємець престолу Трої, будучи зачарованим красою жінки, викрав її і відвіз до себе. Розгніваний Минулий зі своїм братом зібрали військо греків і вирушили війною на місто кривдника.
3
Осада спартанців була тривалою і безуспішною, герої гинули один за іншим, так і не зумівши дістатися до Паріса. Тоді греки пішли на хитрість. Вирубавши кипарисові гаї поблизу міста, вони спорудили гігантського коня, куди сховали своїх кращих воїнів. Згідно з різними джерелами, кількість озброєних бійців, які сховалися в дерев'яній скульптурі, коливається від дев'яти до трьох тисяч (інші популярні варіанти - п'ятдесят і сто). Гігантську кінь залишили під стінами Трої, супроводивши її запискою про те, що вона є підношенням богині Афіні. Самі ж спартанці зробили вигляд, що знімають облогу і залишають Україну.
4
Побачивши коня, жрець Лаокоонт, знаючий підступність греків, вигукнув: «Бійтеся данайців, навіть дари приносять!», Проте в цей момент з моря виповзли дві величезні змії і вбили жерця та його синів. Морських гадів направляв Посейдон, який бажав перемоги Спарті. Однак троянці сприйняли це як добрий знак, що говорить про те, що дивний подарунок безпечний.
5
Коня втягли в місто і поставили в акрополе. Вночі ж воїни, замкнені в ньому, вибралися. Вони перебили стражників, подали знак своїм товаришам на кораблях і відімкнули ворота міста. Спартанці, які робили вигляд, що відплили, спішно повернулися в Трою. Після цього греки змогли увійти в місто, і Троя незабаром пала.