Як виник вираз "яблуко розбрату".

«Яблуко розбрату» - крилатий вираз, що означає незначну дрібницю чи подія, яке здатне призвести до масштабних і катастрофічних наслідків. Багато хто використовує цей вираз у повсякденному житті, проте не всі знають, звідки воно сталося.
Інструкція
1
«Яблуко розбрату» - евфемізм, провідний свій рід, як і багато інших крилаті вирази, з грецької міфології. Згідно з легендою, Зевс, який побоювався пророцтва, згідно якому син богині Фетіди повинен був її повалити, видав дочку титану Океану за смертного царевича Пелея. Весілля проводили в печері кентавра Хірона, друга нареченого, і на торжество покликали багатьох богів. Не при справах залишилася лише богиня розбрату Еріда. Знаючи її вельми неприємний характер, її не запросили.
2
Розлючена Еріда бродила неподалік від печери, де йшло веселощі, розмірковуючи, як їй помститися кривдникам. І їй спало на думку дуже елегантне рішення. Вона підкинула на святковий стіл яблуко з написом «Чудової».
3
Яблуко помітили три найкрасивіші богині - Гера, Афіна і Афродіта, і кожна вважала, що фрукт по праву має належати їй. Богині звернулися до Зевса з проханням дозволити їх суперечку, проте бог-громовержець не став робити такий відповідальний вибір, а передоручив Гермесу супроводити богинь з яблуком до горі Іді, на схилі якої пас стада Паріс.
4
Кожна з богинь, бажаючи перетягнути юнака на свою сторону, почала обіцяти йому різні блага. Гера обіцяла влада, Афіна - мудрість і вміння прекрасно володіти зброєю. Але найбільше молодій людині сподобалося обіцянку Афродіти подарувати йому любов найпрекраснішою з жінок. Тому Паріс передав яблуко Афродіті і тим самим накликав на себе гнів двох інших богинь.
5
Афродіта не обдурила Паріса. Вона веліла плисти йому в Спарту, де проживала Олена - найкрасивіша із смертних жінок. Ось тільки Олена вже була заміжня за царем Спарти Менелаем. Паріс звабив дівчину і вмовив її втекти з ним, що закохані і зробили. Однак Минулий не пробачив зради і рушив війною на Трою. Після кровопролитних битв батьківщина Паріса пала. Так яблуко стало непрямою причиною руйнування могутнього і процвітаючого міста.