Як діяти при ДТП.

Аварія, або дорожньо-транспортна пригода, зазвичай стає справжнім стресом для власника автомобіля. У такій ситуації вкрай важливо не розгубитися і діяти відповідно до закону і нормами етики.
Інструкція
1
Залишайтеся на місці після події. Чи не рушайте з місця, не переставляйте автомобіль і предмети, які пов'язані з ДТП. Обов'язково виставите знак аварійної зупинки. Він повинен розташовуватися не менше ніж за 15 метрів від автомобіля, якщо ситуація відбувається в населеному пункті. Поза населеного пункту рекомендується відстань установки знака становить 30 метрів. Увімкніть аварійну сигналізацію.
2
Викличте швидку допомогу, якщо в ДТП є потерпілі. В екстреному випадку необхідно відправити потерпілих на попутному транспорті в лікарню або доставити їх на своєму.
3
Заберіть автомобіль з проїжджої частини, якщо ДТП ускладнює проїзд іншим учасникам дорожнього руху. Зафіксуйте перед цим при свідках положення вашого транспортного засобу та інші суттєві сліди ДТП крейдою, фарбою і підручними засобами.
4
Повідомте в поліцію про те, що трапилося, запишіть прізвища та адреси очевидців і очікуйте приїзду співробітників ГИБДД. Якщо в ДТП немає потерпілих, попередньо складіть схему аварії з іншим її учасником і підпишіть, оформивши на найближчому посту ДПС або відділенні поліції.
5
Вивчіть уважно місце аварії під час очікування приїзду співробітників ГИБДД. Спробуйте самостійно визначити, чому сталося ДТП, хто винен в цьому. Не поспішайте визнавати вину по прибуттю співробітників ГИБДД. Спочатку вони повинні зафіксувати в протоколі всі пошкодження і тільки потім віддавати його на підпис потерпілим. Переконайтеся, що були занесені всі деталі події. Надалі це може допомогти вам виграти справу в суді і швидше отримати відповідну суму страховки.
6
Не намагайтеся вирішити ситуацію самостійно, домовившись з іншими учасниками аварії, обов'язково дочекайтеся приїзду співробітників дорожньо-постової служби. Пам'ятайте, що під час ДТП міг бути нанесена втрата дорожнім об'єктам або людям, тому самовільне залишення місця події може переслідуватися за законом.