Як тварини впливають на рослини.

Природа гармонійна, і її представники перебувають у постійній взаємодії один з одним. Клімат і особливості ландшафту мають велике значення для представників флори і фауни. Тварини і рослини також в ході еволюції дуже впливають один на одного.
Інструкція
1
Різноманіття тваринного світу надає різний вплив на рослини. Наприклад, для багатьох травоїдних представників різних загонів звірів зелені частини рослин є їжею. Трави, дерева і чагарники не могли довгий час залишатися беззахисними, і виробили різні механізми, щоб противитися подібного поводження. Деякі рослини в результаті придбали специфічний смак, неприємний для тварин (наприклад, ті трави, які сьогодні людина вживає в якості спецій). Інші стали просто отруйними. Треті вважали за краще обзавестися засобами захисту - шипами, які ускладнюють звірам доступ до їх зеленим частинам.
2
Для деяких рослин представники фауни стали вірними помічниками в розмноженні і розселенні їх насіння. Рослинам довелося обзавестися яскравими квітами з солодким нектаром, щоб привертати до себе комах-запилювачів (а в деяких випадках і птахів). Птахи і тварини з'їдають ягоди рослин (їх також довелося в ході еволюції зробити привабливими на смак), після чого насіння, що містяться в них, розносяться на великі відстані, виходячи разом з екскрементами. Тому ягоди рослин, як правило, яскраві - червоні, чорні, сині. Зелений колір був би просто непомітний на тлі листя. Деякі рослини обзавелися спеціальними пристосуваннями - колючками, або зробили свої насіння клейкими, щоб, чіпляючись за шерсть тварин, також розселятися по світу.
3
Тварини здатні створювати сприятливе середовище для рослин. Мурахи, дощові черв'яки і дрібні звірки регулярно збагачують грунт органічними речовинами, розпушують її і роблять більш комфортною для зростання в цьому місці трав, кущів і дерев. А крізь отвори, залишені комахами і гризунами в грунті, вода безперешкодно потрапляє до коренів рослин, живлячи їх. Тому рослинні і тваринні організми перебувають у тісній співпраці один з одним.