Як бачить кажан.

Здавна люди відзначали дивовижну здатність кажанів облітати перешкоди в повній темряві, їм приписували магічні здібності, але сучасна наука заявляє - нічого чарівного в кажанів ні, для орієнтації в просторі вони використовують ехолокацію.
Інструкція
1
Практично всі види кажанів ведуть нічний спосіб життя, а значить, вони повинні мати органи чуття, адаптовані до темряви. І дійсно, незважаючи на те, що у кажанів є очі, якими вони здатні бачити в денний час, в основному вони покладаються на ехолокацію.
2
Перші дослідники, які намагалися зрозуміти здатності кажанів, заліплювали їм очі і покривали тіло і крила складом, який повинен був зробити шкіру нечутливою, але кажани без проблем уникали всіх перешкод. Тільки в середині XX століття вченим вдалося з'ясувати, як миші орієнтуються в просторі. Під час польоту кажани випускають звукові хвилі, а потім ловлять їх віддзеркалення від навколишніх предметів і таким чином створюють картину світу.
3
Кажани видають звуки в ультразвуковому діапазоні, тому ми не можемо чути їх. Але самі миші відмінно розуміють один одного. У них є своя особлива мова, що нараховує не менше 15 складів. Миші не просто видають звуки, вони співають пісні, які не тільки допомагають їм орієнтуватися в просторі, але дають можливість спілкуватися. Своїми піснями миші пізнають один одного, привертають самок, вирішують спірні питання про територію, вчать дитинчат. Деякі вчені ставлять мову кажанів на друге місце по розвиненості після людського.
4
Кажани видають сильні звуки, тому їх вуха під час співу закриваються спеціальними перегородками, якби такого механізму природа не передбачила, миші б дуже швидко втрачали слух від постійних перевантажень.
5
Дитинчата кажанів не відразу володіють технікою розвідування простору за допомогою ультразвуку, вони вчаться цьому поступово, в процесі спілкування з батьками, до яких вони намагаються докричатися за допомогою призовних звуків, які в результаті і трансформуються в призовні.
6
Кажани можуть бачити перешкоди на відстані близько 17 метрів. Свої сигнали вони випускають або через рот, або через ніс, залежно від виду.