Як виникли банки.

Банки - установи, які займаються грошовими операціями на професійній основі. Банківська справа зародилося в давнину, його виникнення пов'язане з поширенням грошового товарообігу.
Інструкція
1
Є безліч підтверджень того факту, що люди, які давали гроші в борг під відсотки, тобто лихварі, з'явилися вже в стародавніх державах Близького Сходу. До VIII століття до нашої ери, коли людство стало активно використовувати карбовані монети з металів, з'явилися професійні приватні банки, які не тільки видавали кредити, але й приймали внески, зберігали цінні речі та документи громадян.
2
Існує теорія, що першими професійними банкірами ставали ювеліри, у яких на складах накопичувалось занадто багато коштовностей. Вони видавали їх на час іншим людям, отримуючи за це відсотки.
3
Вже в стародавньому Вавилоні з'явилися банківські квитки: людина здавав на зберігання в банк гроші чи коштовності, а банк виписував йому спеціальну квитанцію, за якою можна було згодом забрати свій вклад. Тепер стало можливим платити не самими грошима, але банківськими квитками.
4
Приватні банки Греції - трапезіти - видавали кредити під заставу практично будь-якого майна - від будинків до рабів.
5
Центрами банківської справи в стародавній час також були храми. Клієнти довіряли їм, так як за збереження коштів можна було не хвилюватися, адже храми були дуже сильними і впливовими установами стародавнього світу. Відомо, що вони видавали кошти в позики не тільки приватним особам, а й владі.
6
Банки Стародавнього Риму були схожі на сучасні, це були установи з десятками працівників, які видавали кредити, приймали внески, розмінювали гроші, проводили аукціони, виступали посередниками.
7
Християнство вважало лихварство страшним гріхом, римські папи проклинали середньовічних банкірів і звільняли їх боржників від сплати податків. Але до епохи Відродження банки знайшли колишню силу, найзручнішим способом оплати великих покупок стало переписування записів у банківських книгах, без реального обміну грошима.
8
У 1694 році відкрився Банк Англії, основний капітал якого не забезпечувався реальними ресурсами, а був розміщений в державних процентних паперах.