Як впливає клімат на людину.

Навколишнє середовище впливає на життя і здоров'я людини. Тим більше такий важливий чинник, як клімат. Його зміна здатна як допомогти вилікувати якесь захворювання, так і, навпаки, привести до розвитку недуги. Збираючись на відпочинок або переїжджаючи на нове місце проживання, переконайтеся, що місцевий клімат вам не зашкодить.
Інструкція
1
Багато людей відправляються до моря не тільки для того, щоб поніжитися на сонечку, а й щоб поправити своє здоров'я. Теплий, але м'який клімат, свіжий бриз, що насичує йодом повітря, морська вода, склад якої близький до складу людської крові, і гарячий пісок здатні творити чудеса. Вони виліковують застарілі застуди, втому і депресію, відмінно допомагають у лікуванні шкірних захворювань.
2
Перебування в горах дає інший ефект. Прагнути до вершин слід людям, що страждають від анемії. Розряджений гірське повітря і низький атмосферний тиск сприяють підвищенню рівня гемоглобіну в крові. Вдобавок у людини прискорюється обмін речовин і відбувається гіпервентиляція легенів.
3
Клімат пустелі сухий і спекотний, а для жителя помірних широт він може здатися просто екстремальним. За день, проведений в пустелі, людина здатна втратити близько десяти літрів рідини. Однак і цю особливість можна використовувати для поліпшення здоров'я. У подібному кліматі існують спеціалізовані курорти, спрямовані на лікування хвороб нирок.
4
Суворий клімат північних широт також володіє своїм впливом на людей. Через постійну низької температури звужуються судини, а кровоток підсилюється, тим самим, підвищуючи тиск в організмі. Завдяки постійному теплоутворення у людини прискорюється обмін речовин. Підвищується також і швидкість нервових реакцій. Однак проживання в холодному кліматі має і свої мінуси. Велика протяжність темного часу доби і відсутність сонячного світла сприяють розвитку депресії, зменшення швидкості регенерації пошкоджених тканин, зниження загального тонусу.
5
Вчені вважають помірний клімат найбільш підходящим для життя людей. Людині не доводиться витрачати енергію на захист від спеки або холоду, а, значить, вся вона може бути спрямована на продуктивну діяльність.