Як вибрати губну гармошку.

Щоб отримати задоволення від навчання грі на губній гармошці, необхідно підібрати правильний інструмент, який, з одного боку, буде досить якісним, щоб не відбити бажання вчитися, а з іншого, недорогим.
Інструкція
1
Вибирайте з інструментів від відомих фірм - Suzuki (Японія), Hohner (Німеччина), Seydel (Німеччина). Це найбільші виробники губних гармошок, які випускають не тільки гармошки вищого класу, але й добротні інструменти для початківців. Вже за 800-1000 рублів можна купити інструмент, на якому буде приємно і зручно грати новачкові. Дешевші гармошки невідомих китайських виробників - просто шматки пластика, а не музичні інструменти.
2
Визначтеся з типом губної гармошки. Незважаючи на те що різновидів гармонік дуже багато, велика їх частина використовується тільки професійними музикантами, які грають у складі оркестрів. Для любителя вибір значно звужується: необхідно лише визначитися з тим, яка, діатонічна або хроматична, гармошка потрібна вам.
3
Найпоширеніший варіант - 10-діркова діатонічна губна гармошка, на ній є тільки чисті ноти, тобто відсутні півтони, але і їх можна зіграти, якщо опанувати спеціальними техніками гри. Діатонічна губна гармошка - кращий вибір для початківця, вона ідеально підійде для блюзів. На хроматичної губній гармоніці можна програти всі ноти звукоряду без використання особливих технік, на такий гармошці можна повноцінно грати класичні твори.
4
Язички гармошки можуть бути виготовлені з міді або із сталі. Мідні язички найбільш поширені, вони дають відмінний звук, але часто ламаються, особливо у початківців, які можуть перестаратися в видування звуків. Гармоніки зі сталевими язичками пропонує фірма Seydel, їх зламати практично неможливо.
5
диатонической губні гармошки мають різну тональність. Починаючому варто зупинитися на інструменті в «до мажор», оскільки саме для гармонік цієї тональності написано більшість самовчителів, навчальні відео також зазвичай записують з використанням такої гармошки.
6
Обов'язково перевірте губну гармошку в магазині, всі отвори повинні добре продуватися і на вдих, і на видих, звук повинен бути чистим, без дзвону і шумів.