Як і чим харчуються рослини.

На відміну від тварин, яким для життєдіяльності потрібна енергія, укладена в органічних сполуках, рослини отримують їжу з неорганічних елементів. Рослини самостійно синтезують з цих елементів органічні сполуки, які й використовують для своєї життєдіяльності.
Інструкція
1
Коренева система рослини являє собою безліч розгалужених корінців, тому її вбирає поверхню дуже велика, що дозволяє рослині максимально ефективно поглинати вологу з ґрунту. Рослині для живлення потрібна не тільки вода, але й різні неорганічні речовини, які розчинені в грунтової вологи. Коріння і стебла рослини пронизані капілярами, по яких вода з розчиненими в ній речовинами надходить в листя рослини.
2
Вода піднімається вгору по капілярах за рахунок явища, званого осмосом. Осмос відбувається завдяки тому, що клітини поверхні кореня являють собою напівпроникну мембрану - вода вільно проходить через неї, а іони калію, якими насичені соки рослини - ні. Вода прагне вирівняти концентрацію іонів калію і проникає в рослину, коли капіляри кореня заповнені, вода починає надходити вгору по рослині і в підсумку досягає листя.
3
Зелене листя поглинають з атмосфери вуглекислий газ, також необхідний для живлення рослини. В результаті в листі зустрічаються вуглекислий газ, вода і різні неорганічні речовини, і під впливом сонячних променів в зелених хлоропластах листа відбувається процес фотосинтезу. Завдяки йому рослини виробляють чистий кисень, який виділяється в атмосферу, і синтезують органічні речовини, що розноситься по капілярах в різні частини рослини, де вони і використовуються для розвитку і зростання.
4
Не всі рослини отримують поживні речовини таким чином, наприклад, кактуси практично не всмоктують вологу з ґрунту, вони поглинають її з повітря. Також існують рослини, які не поглинають вуглекислий газ з атмосфери, вони вбирають його разом з вологою. Існують і рослини-хижаки, вони ловлять комах і розкладають їх у спеціальних травних мішках, а потім харчуються отриманими сполуками.