Як роблять флюорографію.

Флюорографію, різновид рентгенологічного обстеження, лікарі рекомендують робити дорослим не рідше разу на рік. Найчастіше - щоб вивчити стан легенів. Пройти її сьогодні можна за кілька хвилин у державних або приватних поліклініках, пересувних пунктах.
Інструкція
1
На флюорографічне знімку можна побачити, в якому стані знаходяться легені людини. Якщо в них почався запальний процес, наприклад туберкульоз, на знімку будуть темні плями. Через високий рівень захворюваності на туберкульоз в Росії лікарі державних медустанов часто вимагають від пацієнтів результати флюорографії, перш ніж почати прийом. У багатьох медичних картках одну сторінку відводять спеціально під друку про щорічне проходження флюорографії.
2
Якщо знімок легенів потрібен терміново (або ви маєте реєстрацію не за місцем проживання), краще звернутися в приватну клініку, оскільки в них результат віддають зазвичай відразу. Якщо час терпить, то в державну поліклініку. Тоді результат ви отримаєте в термін від пари днів до тижня. Крім того, для знімка у вас попросять паспорт і медичний поліс.
3
Зайнятим людям варто звернути увагу на пересувні флюорографічні кабінети. Машини зі спеціальним обладнанням курсують у сільській місцевості, а в містах - всередині районах, зупиняються на день-два на площах або біля парків. Використовуючи цей варіант, важливо уточнити, де і коли ви отримаєте результат на руки.
4
Для знімка необхідно роздягтися до пояса, зняти прикраси з шиї. Якщо жінка носить білизну без кісточок, лікар може дозволити не знімати його (а чоловікам - залишити майку або футболку). Потім потрібно встати перед екраном пристрою, встановити підборіддя в спеціальне поглиблення, руки покласти на пояс і максимально розправити плечі, притулившись при цьому грудьми до екрану. Лікар в цей час зайде за захисний екран і скомандує спочатку глибоко вдихнути, а потім затримати дихання (ненадовго). Після цього можна одягатися і чекати результатів обстеження.
Зверніть увагу
Флюорографія з обережністю призначається вагітним та дітям до 15 років. Годуючим мамам її проводять у разі крайньої необхідності.
Корисна порада
Поставте в телефоні щорічне нагадування про необхідність пройти флюорографію. Так ви застрахуєте себе від зайвих клопотів, коли знадобиться термінова лікарська допомога.