Як довго можна приймати вітаміни.

Людський організм повинен отримувати необхідні речовини, включаючи вітаміни. В ідеалі, потрібну кількість вітамінів людина отримує з їжею, і за допомогою синтезу в організмі. Але не всі люди можуть регулярно споживати продукти, багаті вітамінами. А тут ще перевтоми, стреси, шкідливі звички. Щоб уникнути авітамінозу доводиться приймати комплекси вітамінів. Але як довго можна це робити?
Інструкція
1
Кожен людський організм суто індивідуальний. Однак більшість лікарів вважають, що приймати полівітамінні комплекси слід не частіше 2-3 разів на рік, курсами тривалістю 1-2 місяці. При цьому, якщо в комплексі міститься багато жиророзчинних вітамінів, таких як А, D, К, Е, тривалість кожного курсу не повинна перевищувати 3 тижнів.
2
Більш тривалий прийом вітамінів може проводитися тільки за призначенням лікаря-спеціаліста у тих випадках, коли мова йде про людей, постійно переносять важкі фізичні навантаження (наприклад, спортсменів, шахтарів, металургів) або проживають у місцевості з суворими кліматичними умовами - на Крайній Півночі чи в регіонах, прирівняних до нього.
3
Приймати вітаміни бажано вранці і вдень, в ідеалі - під час сніданку та обіду, для їх кращого засвоєння. Якщо ви отримуєте регулярне і різноманітне харчування, що включає продукти, багаті вітамінами, і при цьому добре відчуваєте себе, приймати вітаміни доцільно лише в тих випадках, коли лабораторні аналізи виявили недолік будь-якого конкретного елемента у вашому організмі.
4
Пам'ятайте, що не тільки нестача вітамінів, але і їх надлишок може принести шкоду організму. Наприклад, щоб отримати необхідну добову дозу вітаміну С, дорослій людині середньої комплекції досить з'їсти 1-2 апельсина, 30-40 грамів ягід чорної смородини, 150-200 грамів суниці, малини, агрусу або? стручка солодкого перцю. Якщо ж він регулярно бере набагато більші кількості вітаміну С, може цим спровокувати порушення обміну речовин, розвиток гіпертонії, сечокам'яної хвороби і навіть цукрового діабету. Вирішуючи, чи треба приймати вітамінні комплекси, і як довго, не слідуйте закликам реклами. Краще порадьтеся зі своїм лікарем.