Як виростити базилік на підвіконні.

Базилік, райхон, рейган, «царська травичка» - різні назви однорічної трав'янистої рослини, що володіє сильним пряним ароматом. Базилік чудово поєднується з різними спеціями та іншими пряними травами, застосовується при приготуванні овочевих салатів, м'ясних і рибних страв, маринадів, заливок, використовується як в свіжому, так і в сушеному вигляді. Він невибагливий, може рости на садових ділянках, в парниках і теплицях, на квартирних підвіконнях.
Вам знадобиться
  • - фітолампи або лампи денного світла;
  • - ємність для посадки;
  • - керамзит;
  • - грунт;
  • - добриво для овочевих культур;
  • - живці;
  • - насіння.
Інструкція
1
Вирощувати базилік на підвіконні можна цілий рік. Однак культура ця теплолюбна, чутлива до кількості світла і тривалості світлового дня. Помістіть контейнер з рослиною на підвіконня на сонячній стороні квартири. В осінньо-зимовий період забезпечте досвечіваніе - 3-4 години у вечірній, а в похмуру погоду і в денний час. Використовуйте для цього фітолампи або лампи денного світла. У весняно-літній період досвечіваніе не потрібно.
2
Підготуйте ємність для посадки. Це можуть бути невеликі ящики або горщики для квітів. Врахуйте, проте, що з невеликої тари рослини доведеться пересаджувати, оскільки кущики виростають досить об'ємні, і з часом вони стануть заважати один одному.
3
На дно ємності помістіть дренаж - шар керамзиту товщиною 2-3 см. Потім ґрунтовий шар. Візьміть суміш біогумусу і кокосового волокна в співвідношенні 1: 2 або звичайну городню землю, попередньо збагативши її мінералами. Використовуйте для цієї мети універсальні добрива для овочевих культур.
4
Найбільш простий спосіб вирощування - живцювання. Ви можете взяти черешки з грядки або використовувати куплені в магазині пагони, звичайно, якщо вони свіжі. Живці легко вкорінюються. Поставте їх в ємність з водою. Через кілька днів вони обзаведуться власним корінням, а ще тижнів через 2 їх можна пересаджувати в горщик.
5
Щоб виростити базилік з насіння потрібно більше часу. Однак такий кущик ви будете використовувати набагато довше, оскільки рослини, вирощені з живців, досить швидко зацвітають і вже не можуть використовуватися в їжу.
6
Перед посадкою на пару годин замочіть насіння в розчині марганцівки. Засіває базилік у вологу землю на глибину не більше 1 см. Накрийте ємність целофановою плівкою. Сходи з'являться через 3-5 днів. На постійне місце рослини пересаджують після появи 3-4 справжніх листків.
7
Базилік потребує щоденного, хоч і не надто рясного поливу. Грунт має бути помірно вологої. Поливати бажано в ранкові години. Оптимальна температура для росту 25оС. Для збереження аромату обривайте квітконоси відразу ж, як тільки вони з'являються.