Термін експлуатації сковорідки.

Сковороди - незамінний інструмент будь-якої господині, без них не обходиться приготування і перших, і других страв. Хороша сковорідка - як надійний помічник, якому можна довіряти, тому дуже важливо, щоб служила вона вам як можна довше. Термін служби сковороди залежить не тільки від того, наскільки дбайливо ви з нею будете звертатися, але і від того, з якого матеріалу вона виготовлена.

З чого роблять сковорідки

Форма і конструктивні особливості сковорідок залишаються незмінними ось вже багато століть - кругле днище з бортами різної висоти, до яких прикріплена ручка, з рукояткою, виготовленої з теплоізоляційного матеріалу, в якості якого раніше застосовувалося дерево, а сьогодні - спеціальні металеві сплави або бакеліт. Останнім часом з'явилися сковороди квадратної форми або мають днище у формі півсфери, але як і раніше, найбільш затребуваними залишаються ті, що мають традиційну форму.Еще до середини минулого століття в магазинах можна було купити тільки чавунні і мідні сковороди, найчастіше на кухнях можна було зустріти саме чавунні. Цей метал має низький показники теплопровідності і нагрівається досить довго, але зате потім добре тримає температуру. Такі сковороди використовуються і сьогодні, вони універсальні і підходять для будь-якого типу плит, навіть для відкритого вогню, забезпечують рівномірний нагрів по всій поверхні і володіють антипригарні властивості, які тільки посилюються від частого застосування. Сковороди з нержавіючої сталі виготовляються з додаванням хрому і нікелю, що дозволяє поліпшити їх експлуатаційні властивості. На відміну від чавунних, вони не іржавіють і важать значно менше. Нержавіюча сталь - хімічно інертний матеріал, тому не робить впливу харчові та смакові якості продуктів у процесі пріготовленія.Еще легше по вазі алюмінієві сковороди, які також виготовляють із сплавів цього металу методом штампування або лиття. Перші мають тонкі стіни і майже невагомі, другі - товсте дно і більшу вагу, перегріву вони не боятся.Антіпрігарное покриття - тефлон або кераміка - наноситься на алюмінієві сковороди. Тефлон вважається менш екологічно безпечним, тому поборники здорового харчування воліють керамічні сковороди, які, насправді, всередині алюмінієві.

Термін служби сковорідок

Чавунна сковорода прослужить вам вічно і, більше того, з часом її експлуатаційні якості стають тільки краще. А ось полірована поверхня сковорідок з нержавіючої сталі досить примхлива, тому, якщо ви хочете продовжити термін служби такої сковороди хоча б до 6-10 років, необхідно правильно доглядати за нею.
Мити сковороду з нержавійки потрібно без абразивних порошків і жорстких щіток, її не можна залишати її порожньою на вогні, щоб метал не покрив кольоровими розводами.
Штампована алюмінієва сковорода має тонкі стінки, тому може швидко деформуватися в процесі експлуатації, не прослуживши і 3-х років. Литі сковороди з алюмінієвих сплавів можуть не втрачати своїх споживчих якостей протягом 8-10 років, а якщо ви будете берегти їх від сильних ударів, то й довше. Алюміній темніє при контакті з агресивними хімічними речовинами, що також скорочує термін його служби.
Купуючи сковороду, звертайте увагу на гарантійний термін служби, що указується виробником.
Термін служби сковороди з тефлоновим покриттям залежить від товщини цього шару. Тонкий гладкий шар забезпечить безпечне користування сковородою протягом 3-х - 4-х років, злегка текстурований - від 5 до 6, з сильно вираженою шорсткістю - до 10 років. Нову керамічну сковороду, навіть якщо ви дбайливо зверталися зі старою, доведеться купувати вже через 3-5 років.