Користь і шкода голковколювання.

Голковколювання (акупунктура) - це один з методів нетрадиційної медицини, застосовуваний в Китаї вже кілька тисячоліть. Голкотерапія може принести організму і користь, і шкоду.

Голковколювання - метод лікування нетрадиційної китайської медицини

Однією з основ медицини Стародавнього Китаю є вчення про те, що життєва енергія проходить через тіло по певних каналах, забезпечуючи нормальне функціонування внутрішніх органів. Впливаючи на певні точки тіла, можна змінювати напрямок енергії. Голкотерапія (рефлексотерапія) заснована саме на цьому навчанні. Фахівцю голкотерапії відомо безліч акупунктурних точок на тілі людини. Голковколювання в ці точки проводиться вручну, дуже рідко з використанням спеціального електричного апарату.
Ток низьких частот при акупунктурі застосовується для посилення ефекту.
Сеанс голкотерапії може продовжуватися, в залежності від захворювання, від п'ятнадцяти хвилин до півгодини. Під час проведення сеансу можуть спостерігатися побічні явища - запаморочення або невелика кровотеча в місці уколу. Голковколювання впливає на внутрішні органи і нормалізує їх функції, покращує кровообіг в організмі. Цей метод нетрадиційної китайської медицини використовується також для полегшення і зняття больових відчуттів при хронічних, очних, респіраторних захворюваннях. Голкотерапія застосовується для зняття алкогольної, наркотичної та нікотинової завісімості.Еффект від лікування голкотерапією визнаний Міжнародною Організацією Охорони Здоров'я. Був складений список захворювань, при яких рекомендується лікування голковколюванням: це риніт, гострий синусит, тонзиліт, застуда і респіраторні захворювання, катаракти, кон'юнктивіти, міопії, запалення ясен і зубний біль, артрити, болі в поперековій зоні, гастрити, виразка, коліт, діарея , запори, поліомієліт, головний біль, енурез, захворювання трійчастого нерва.

Шкода голковколювання, протипоказання до проведення процедури

Шкода від процедур голковколювання може бути відсутнім, якщо вони проводяться досвідченим фахівцем, з дотриманням необхідних заходів гігієни та стерильності. При сумнівах в компетентності лікаря або в стерильності голок краще відмовитися від процедури, оскільки є ризик зараження гепатитом, інфекційними захворюваннями, СНІДом. Як варіант, можна купити одноразові індивідуальні голки.
Голковколювання протипоказане дітям до одного року і літнім людям старше сімдесяти років, а також жінкам під час вагітності.
Голкотерапія протипоказана людям з онкологічними захворюваннями, при інфекційних захворюваннях у стадії загострення, при підвищеній температурі, депресивних станах, загальної слабкості, органічних ушкодженнях серця і нирок. Цю процедуру можна проходити людям, що знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння; у разі виникнення больового синдрому.