Вирощування примули будинку.

Примула - це рослина, яка відноситься до сімейства первоцветних. Примула добре росте як в саду, так і в домашніх умовах. Серед квітникарів рослина користується великою популярністю через краси квітів і різноманітності їх відтінків.

Розмноження та догляд за домашньою примулою

Розмножується примула насінням, пазушними дітками (розетками) або відростками. Насіння можна отримати, запилюючи рослини штучним шляхом. Розетки для розмноження відокремлюють у міру їх утворення. Щоб розмножити примулу відростками їх зрізають після цвітіння і висаджують в ємності з піском. Потім пагони накривають поліетиленовою плівкою. Після того як вони укореняться їх висаджують у горщики з ґрунтом, що складається з піску, торфу і листя взятих в пропорції 1: 1: 1. На дні кожного горщика повинен бути хороший дренаж.Чтоби рослина нормально розвивалося, не боліло і на ньому не з'являлися шкідники, слід створити для нього відповідні умови. Одним з них є підтримання оптимальної для цієї квітки температури повітря 12-15оС. Періодично примулу потрібно обприскувати м'якою теплою водою, можна поставити під горщики з квіткою піддони з вологим піском або галькою. Вирощувати рослину краще на підвіконні в добре провітрюваній кімнаті. Примулі необхідне яскраве розсіяне світло, тому найбільш оптимальним варіантом для неї буде вікно на північній, західній або східній стороні будинку. Так як первоцвіти люблять воду, поливати примулу потрібно, чергуючи помірний полив з рясним. Обов'язково потрібно стежити за тим, щоб грунт був зволоженою, але не утворювалося застою води. Поливати рослину потрібно у вечірній час. Робити це треба акуратно, щоб рідина не потрапляла на листя.
Навесні кімнатну примулу можна пересадити в затінене місце в саду. В кінці літа рослину потрібно повернути в кімнатні умови.
Удобрювати примулу необхідно залізовмісними складами. Вносити їх в грунт потрібно з кінця зими, коли на рослині утворюються перші бутони. Після цього квітку потрібно підгодовувати весь період цвітіння один раз в два тижні.
Обсяг горщика для примули повинен бути в кілька разів більше наземної частини.

Найбільш популярні домашні види примул

Китайська примула - це рослина гібридного походження з овальними листям, зубчастими по краю. Цвіте рослина взимку червоними, помаранчевими і білими квітами. Примула обратноконическая (обконіка) - рослина з часточковими шорстким листям темно-зеленого відтінку, хвилястими по краю. Цвіте обконіка протягом всієї зими білими, рожевими, лавандово-блакитними кольорами. М'яка примула - кімнатний вигляд, який утворює білі, рожеві або червоні суцвіття з листопада по травень.