Інтер'єр в стилі арт-деко - поєднання розкоші і витонченої краси.

Арт-деко в перекладі з французької «декоративне мистецтво» - стиль, що зародився на початку ХХ століття і що став символом розкоші і процвітання. Цей стиль і сьогодні вельми популярний серед шанувальників елітарності, є ознакою витонченого смаку.

Стилістичні особливості арт-деко

В основі арт-деко поєднання класичного мистецтва, модернізму та етнічних мотивів з елементами примітивного мистецтва. Зазвичай в інтер'єрі, оформленому в стилі арт-деко, дуже виразно простежуються східні мотиви і елементи стародавнього мистецтва, які досить органічно поєднуються з предметами мистецтва ХХ століття.
Графічно чіткі лінії інтер'єру, прості й шляхетні матеріали: мармур, бронза, скло; елементи розкоші: фонтани, ковані решітки формують яскравий і ефектний дизайн.
Інтер'єр в стилі арт-деко не тільки виглядає розкішно , він насправді дуже і дуже не дешевий. Однією з основних особливостей дизайну в стилі арт-деко є його ексклюзивність. Речі масового виробництва в такому інтер'єрі неприйнятні. У ньому використовують предмети антикваріату, вантажні вироби, вироби ручної роботи, дизайнерські елементи.

Квартира в стилі арт-деко

Підпорядкувати малометражку цьому стилю розкоші і вишуканості навряд чи вийде. Арт-деко вимагає простору, висоти, об'єму. Його монументальні форми будуть вбиті малої квадратурою або низькими стелями. До того ж найчастіше стилістична єдність досягається завдяки багаторівневому складного освітленню. Гармонія простору нерідко досягається об'єднанням приміщень: кухня стає їдальні, що переходить в зону відпочинку. Але ось чого ніколи не дозволить собі змінити жоден дизайнер арт-деко, так недоторканності спальні. Спальня і будуар - це суто інтимні зони, які відкриваються лише присвяченим. Там панує зовсім особлива атмосфера, повна легких напівпрозорих тканин, м'яких оббивок і безлічі декоративних елементів.
Колірна гамма інтер'єру в стилі арт-деко може формуватися в двох напрямках: класичні чорні і темні відтінки, і яскраві етнічні чи східні візерунки.
Меблі в стилі арт-деко може бути елементарною, простий за формою, приналежність до стилю в цьому випадку підкреслюється матеріалами, з яких вона виготовляється. Також природно в стилістичне рішення впишеться меблі в етнічному або східному стилі. Окремі елементи дизайну здаються непорівнянними: здавалося б, кому прийде в голову з'єднати в одному просторі африканські маски, єгипетські статуетки, антикварні меблі та елементи кубізму. Разом з тим, саме з цих суперечливих компонентів при грамотній організації простору виникає розкішний неповторний інтер'єр, що дозволяє перенестися в початок 20 століть, відчути причетність до вищого суспільства того часу. Життя в стилі арт-деко - це життя в розкоші, з відчуттям постійного свята, де кожна деталь навколишнього простору від підлогового покриття до попільнички на столі виділяється з сірої маси звичних речей.