Меблевий поролон - в чому його особливість.

Матеріал, який ми звикли називати поролоном, - це еластичний пінополіуретан. Поролон - це торгова назва піни з цього виду пінополіуретану. Основний обсяг піни займає повітря (до 90% залежно від інших властивостей поролону), який забезпечує і стиск, і розпрямлення матеріалу.
Звичний нам і такий поширений у світі матеріал - поролон - з'явився випадково. Німецькі вчені вивчали властивості поліуретанів, які активно вспенивающем. Поролонова піна була побічним продуктом, який довгий час не розглядали в якості якого-небудь корисного елемента. У 1941 році «марною» знахідкою німців скористалися швейцарські інженери, які з шарів поролоновою піни склали мат, потім матрац, а після і зовсім змінили тирса та відходи ткацького виробництва, яким наповнювали пуфи і дивани, на поролон. Спочатку наповнювач різали стрічками, але в процесі експлуатації вони швидко звалювалися, тому листи пінополіуретану стали розкроювати і клеїти під дизайн меблів. Так і з'явився відомий наповнювач однойменної фірми «Поролон».

Переваги меблевого поролону

Однією з головних сфер застосування поролону і сьогодні є меблеве виробництво. Активне застосування поролону в м'яких елементах меблевого дизайну пояснюється тим, що цей матеріал екологічно нешкідливий, гіпоалергенний, не виділяє пилу, не схильний до дії цвілі. Якщо говорити про негативні властивості, то основним мінусом поролону є його горючість і виділення при горінні ряду шкідливих хімічних веществ.В меблевому виробництві використовуються такі типи поролону: - стандартний, - жорсткий, - м'який, - еластичний, - негорючий.
До меблевому поролону пред'являються особливі вимоги: матеріал повинен бути досить жорстким при економічності виробництва.
Показниками, за якими оцінюється якість поролону, є його товщина і щільність. Чим вище щільність поролону, тим більше довгим будемо термін його служби. Разом з тим досить щільний поролон є одночасно і вкрай жорстким, його застосування в меблевому виробництві обмежена. Для забезпечення м'якості застосовують більш товстий, але з меншою щільністю поролон або ж склеюють кілька різнорідних пластин, що дає ефект збереження, «запам'ятовування» форми меблями. Втім, меблевий поролон не довговічний, старіючи, він починає активно фарбували, тому через 5-7 років потрібна заміна наполнітеля.Для зон, які найбільш сильно піддаються зносу, наприклад, для спинок і підлокітників диванів, використовують як раз жорсткий поролон високої щільності, який часто скручують валиком або формують за формою ще на виробництві.

Виробництво поролону

Стандартний поролон виробляють з основного виду полиола. Для виготовлення поролону підвищеної жорсткості або, навпаки, м'якості, до основного виду полиола додають присадки зі спеціальних його ж різновидів.
Для виготовлення високоеластичного поролону використовуються суміші з двох-трьох сортів спеціальних поліолів.
Як вже згадувалося, горючість поролону - практично єдине негативне властивість цього матеріалу. Щоб справити негорючий поролон, потрібно додавання в початковий матеріал спеціального порошку - меламіну і антипиренов - особливих добавок, які гарантують стійкість поролону до високих температур. Високоеластичний поролон і негорючий поролон є досить дорогими і, отже, використовуються при виробництві дорогих моделей меблів. Для виготовлення комфортних меблів економ-класу виробники вдаються до принципу багатошаровості: в основі використовуються більш економічні види поролону, а для верхнього шару - високоеластичні різновиди, які зшивають з основною формой.Поролон активно використовується в будівництві та ремонті. Його часто купують як шумо- і теплоізоляційного матеріалу.