Насоси для відкачування рідин: види і особливості.

Облаштування заміського будинку вимагає великих фінансових витрат і знання багатьох технічних нюансів. Звичайно ж, для нормального функціонування котеджу необхідне правильне водопостачання та водовідведення. І в цьому господареві будинку допомагають насоси. Адже дуже рідко коли ділянки забезпечені центральним водопроводом і каналізацією.
При підборі насосів для дому (або дачі) важливо правильно їх розділяти. Одні потрібні для поливу городу або саду, інші забезпечують будинок питною водою, треті використовуються для дренажних та осушувальних робіт. Але особливе значення мають ті насоси, що використовуються для перекачування води та інших рідин.

Дренажний насос: види і особливості

За допомогою дренажних насосів зазвичай здійснюють перекачування рідин з різних джерел. Причому дренажні насоси справляються навіть із забрудненими рідинами і тими, в яких зустрічаються тверді включення типу грудок землі, невеликих камінчиків і т.д. Дренажний насос використовується в різних господарських потребах: і в комунально-побутовому господарстві, і в будівництві, і в промисловості, і в басейні.
Плюс дренажного насоса в тому, що він досить універсальний. Адже він здатний не тільки відкачувати зайву воду, але ще й служити приладом для поливу або зрошення городу.
Перекачувана вода частіше буває не чистої, а з різними включеннями. За словами фахівців, дренажний насос легко справляється з включеннями розміром від 3 до 12 мм. При цьому прилад відрізняється підвищеною міцністю установки і відноситься до категорії високонадійних. У зв'язку з цим такі насоси дуже часто об'єднують з фекальними, использующимися для системи каналізації. В результаті дренажний насос здатний досить легко справлятися і із стічними водамі.Работа дренажних насосів забезпечується електродвигунами, завдяки чому їх продуктивність набагато вище, ніж у інших аналогів. Правда, слід враховувати і той факт, що в тих місцевостях, де доступ до електромереж утруднений, можуть використовуватися насоси з двигуном внутрішнього сгоранія.Виделяют основні види дренажних насосів за способом відкачування води (поверхневий і погружной). У першому випадку насос встановлюється на спеціальну платформу прямо над резервуаром з водою. До нього приєднується гнучка труба (шланг), яку опускають у воду. В результаті відкачка води проводиться без контакту корпусу приладу і рідини. Це дозволяє зберігати його чистим і не піддавати постійній очистці. Крім того, поверхневі насоси можна легко переносити з місця на місце і використовувати в будь-якому зручному місці. Згідно відгуками, для заміського будинку краще вибирати саме таку модель.
Слід пам'ятати, що у такої моделі немає особливих вимог до гідроізоляції двигуна, адже з водою він не контактує.
Погружной варіант або повністю, або частково опускається в воду. Засмоктує воду він прямо через дно установки, до якої він приєднується. У даній ситуації на дні встановлено спеціальний фільтр, який очищає воду від мікрочастинок. При цьому за двигун теж турбуватися не варто - він надійно захищений від контакту з водою. Всі деталі такого насоса виготовляються тільки з найякісніших матеріалів (нержавіючої сталі, чавуну, алюмінію і т.д.), в результаті чого сам прилад стає дуже надежним.Главний плюс заглибних моделей в тому, що у них є поплавковий вимикач. Це той елемент, який реагує на рівень води. Як тільки останній знижується до критичного рівня і виникає загроза появи сухого ходу насоса, поплавок відключає насос. подібне ж пристрій може мати і поверхневий насос. В цьому випадку поплавок необхідний для заміру підйому води. Як тільки вона переходить через допустиму позначку, насос вмикається і починає викачувати зайву воду.

Як доглядати за насосом

Природно, що насос, як і будь-який інший прилад, потребує догляду. Для цього регулярно оглядайте його на предмет що з'явилися дефектів. Обов'язково оцінюйте стан шланга. І якщо воно вас раптом починає бентежити (з'явилися протечки, зменшився напір води і т.д.), постарайтеся замінити трубу на новую.Что стосується насосів з фільтром, їх також не можна залишати без уваги. Для нормального і продуктивного функціонування насоса обов'язково прочищати фільтр регулярно, а при необхідності поміняйте його на новий.
Придбати всі необхідні розхідники можна в будь-якому спеціалізованому або будівельному магазині. Причому самі по собі вони коштують не так вже й дорого. Принаймні вже точно дешевше нового насоса.
І, звичайно ж, стежте за рівнем води. Адже великий ризик, незважаючи на наявність запобіжників, спалити двигун, якщо насос буде довго працювати вхолосту. Звідси випливає висновок: використовувати насос безцільно і постійно не можна. Запускати його для робіт потрібно тільки в міру необхідності (коли вода піднялася вище зазначеного і певного рівня). Крім того, не варто використовувати насос в температурних умовах нижче, ніж це передбачено керівництвом з експлуатації такого прібора.Еслі слідувати таким досить простим правилам, ваш насос працюватиме довго і не змусить вас щорічно витрачати гроші на покупку нового обладнання.