Властивості дігтярне мила.

На полицях будь-якого супермаркету можна побачити непоказне й не дуже приємно пахне дігтярне мило. Коштує воно копійки, а користь від нього величезна. В основі такого мила - дьоготь, який широко використовували ще слов'яни. Березовий дьоготь вважався цілющим. Сьогодні дьоготь нерідко зустрічається у складі шампунів і кремів. Він є важливою частиною популярної мазі Вишневського. До речі, в дігтярні милі дьогтю всього лише близько 10 відсотків.
Дьоготь, з'єднуючись з мильною основою, підсилює приплив крові до тканин, підсилює регенеративную функцію, відновлює епідерміс. Дігтярне мило злегка підсушує шкіру, в результаті прищики, подряпини і невеликі рани заживають швидше.
Дегтярне мило - чудовий антисептик. Воно має не тільки антибактеріальні, але й протипаразитні властивості.
Косметологи його часто рекомендують тим людям, яким потрібна позбутися гнійників , а також вугрової висипки. Мило з дьогтем незамінне при профілактиці та лікуванні дерматиту та псоріазу. У радянські часи воно було найдоступнішим і воістину всенародним засобом проти проблемної шкіри.

Навіщо потрібно дігтярне мило?

Дегтярне мило - лікувальна. У нього навмисно не додаються ніякі аромати і барвники. Це абсолютно натуральний і дешевий продукт, який повинен бути в кожному домі: - мило з дьогтем глибоко очищає, підсушує і загоює шкіру; - з дігтярне мила можна раз в тиждень робити маски (для цього достатньо спінити в руках шматочок мила, а потім пінку нанести на обличчя і потримати кілька хвилин, змив потім теплою водою); - дігтярне мило допомагає позбутися прищів на обличчі, спині та інших частинах тіла; - мило з дьогтем - засіб для лікування грибка нігтів (можна робити мильні аплікації або ванночки з мильним розчином) ; - дьогтьовим милом можна мити голову, адже воно зміцнює волосяні фолікули, запобігає випаданню волосся, позбавляє від жирного блиску і лупи;
У СРСР деякі жінки використовували дігтярне мило для лікування захворювань шкіри та слизових (молочниці, грибка, рясного потовиділення).
- дігтярне мило абсолютно безпечно при вагітності; - мило з дьогтем в складі підходить для домашніх тварин, яких необхідно позбавити від бліх, кліщів або вилікувати лішай.Да, запах у такого мила вельми своєрідний, але зате регулярне застосування дозволяє відмовитися від деяких (часом досить дорогих) косметичних засобів.

Протипоказання

Дегтярне мило при всіх своїх перевагах має і протипоказання. Їм краще не користуватися, якщо ви схильні до алергії або маєте проблеми з нирками. Крім того, його не рекомендують людям з тонкою і сухою шкірою. Якщо ви регулярно вмиваєтеся дьогтьовим милом, то змивайте його прохолодною водою, а потім не забувайте наносити живильний крем.Еслі ви миєте волосся дьогтьовим милом, відмовтеся від шампуню, але використовуйте кондиціонер або бальзам-ополіскувач. Це дозволить відбити неприємний запах.Еффект від дігтярне мила проявляється не відразу. Можливо, після першого застосування ви будете навіть незадоволені результатом. Але це не повинно змусити вас відмовитися від мила. Поліпшення настає зазвичай вже через 5-7 днів.