Як вижив Шерлок Холмс.

Читачі дуже люблять детективи і розумних, проникливих сищиків. Комісар Мегре, Еркюль Пуаро, міс Марпл і багато інших сприймаються не як літературні персонажі, а як цілком собі жили люди. Багато хто відмовляється вірити, що насправді таких людей ніколи не існувало, і що вони - лише плід уяви письменників детективного жанру. Але без жодного перебільшення можна сказати, що найулюбленішим сищиком всіх часів і народів залишається Шерлок Холмс - герой, який вийшов з-під пера відомого англійського письменника Артура Конан Дойля.
Інструкція
1
Слава Шерлока Холмса справді величезна, в Лондоні на Бейкер-Стріт є музей його імені. Саме на адресу музею знаменитому детективові приходять тисячі листів, в яких не тільки діти, а й дорослі люди звертаються до нього, як до реальної людини. Тобто, самий знаменитий англійський детектив теж живе своїм, окремим від книги і письменника Артура Конан Дойля життям.
2
В якийсь момент Артур Конан Дойль вирішив, що Шерлок Холмс як персонаж його творів себе вичерпав. Саме тому він і вирішив убити його. Але смерть свого героя письменник обставив красиво - той загинув в сутичці з одним з ватажків злочинного світу Лондона - професором Моріарті. Вони обидва зірвалися в Рейхенбахський водоспад. Здавалося, що історія знаменитого сищика закінчена ... Але не тут-то було! Читачі буквально завалили Конан Дойля мішками листів, вимагаючи воскресіння улюбленого детектива. І письменник не витримав такого напору, здався і надав Шерлоку Холмсу можливість врятуватися.
3
Загалом, твори про Шерлока Холмса стали дня письменника і славою і своєрідним прокляттям. Адже Конан Дойль прагнув писати серйозні історичні романи, п'єси і навіть не найгірші вірші, але от затребуване це не було. А Шерлок Холмс тим часом тільки набирав популярність і взагалі зажив, як уже було сказано вище, своїм власним життям.
4
Знаменитий детектив знову з'явився в «Поверненні Шерлока Холмса» і не тільки знешкодив сподвижника професора Моріарті - полковника Себастьяна Морана, але й розповів докторові Ватсону, яким чином йому вдалося врятуватися. Виявляється, падаючи у водоспад з Моріарті, Холмс зміг зачепитися за скелю, і висячи на скелі над водоспадом, зумів намацати виступ, на який і сперся ногами, а пізніше вибрався. Саме так йому і вдалося вижити в цій самій небезпечній для життя ситуації. Більше в подібні халепи знаменитий детектив не потрапляв. Ні, він кілька разів стояв біля небезпечної межі, але Артур Конан Дойль завбачливо зберігав свого персонажа живим і неушкодженим.