Харчування при цукровому діабеті другого типу у дорослих.

Існує стереотип, що діабет другого типу прирікає людей на харчування несолоними вареними овочами, але насправді при грамотному підході діабетичне харчування може бути різноманітним, корисним і смачним.
Інсулінонезалежний діабет, інакше «діабет другого типу», набагато безпечніше і «комфортніше» діабету першого типу, при якому хворий змушений регулярно стежити за рівнем цукру в крові і робити інсулінові ін'єкції. Підшлункова залоза здорової людини виробляє гормон інсулін, наявність якого дозволяє клітинам тіла розщеплювати глюкозу, отримуючи з неї енергію. У діабетика першого типу в організмі не виробляється достатня кількість інсуліну, що веде до надмірного накопичення глюкози в крові - гіперглікеміі.Прі діабеті другого типу інсулін не виконує повністю свої функції, оскільки чутливість клітин до його впливу помітно знижена. У цій ситуації, щоб забезпечити нормальний обмін речовин, організм вимагає все більше і більше інсуліну, а підшлункова залоза вже не може виробляти його в таких кількостях. Сенс діабетичної дієти полягає в зниженні рівня глюкози та поверненні чутливості клітин до інсуліну.
Цукровий діабет другого типу є спадковим захворюванням, тому, якщо у вашій родині були випадки захворювання, зробіть аналізи.

Основні принципи харчування

Люди з цим типом діабету знають про те, що їм не можна їсти. Це досить довгий список продуктів. В нього входять цукор, кондитерські вироби, солодкі газовані води, хліб, картопля, крупи, макарони, фініки, копченості, квасоля, шоколад та інші продукти з великим вмістом углеводов.Основой щоденного раціону діабетика є овочі і фрукти, їх слід доповнювати кисломолочними продуктами, грибами і нежирним м'ясом або рибою. Допустимо невелика кількість вуглеводів, але краще їх уникати. Отримавши інформацію про наявність у себе діабету, насамперед позбудьтеся шкідливих продуктів: випічка, цукерки, стратегічні запаси печива - все це викиньте або віддайте друзям і родичам. Замість них купите побільше різних яскравих фруктів. Один їх вигляд може підняти настроеніе.Конечно, дієта для цукрового діабету другого типу вимагає більше часу просто тому, що вже не вийде швидко зварити макарони або кашу, та й булочками НЕ перекусиш. До того ж на перших порах доведеться поекспериментувати. Наприклад, вам можуть не подобається варені або тушковані овочі. Спробуйте інші варіанти - супи-пюре, паштети, якщо є можливість, готуйте їх на пару. Відмінний спосіб зробити смак овочів більш інтенсивним - запекти їх в духовці. Відразу досить складно забороняти собі всю улюблену їжу. Дієта для діабету другого типу в принципі дозволяє щоденне вживання невеликої кількості вуглеводів - 100-150 грамів хліба, 30 грамів крупи (початковий вага до приготування), 200 грамів картоплі. Можна з'їсти невеликий шматочок звичайного десерту, але краще його замінити на фрукти.Еслі солодощі фруктів вам не вистачає, спробуйте різні підсолоджувачі, які не містять глюкозу і сахарозу. У великих магазинах можна знайти готові кондитерські вироби, в яких цукор замінюється менш шкідливими аналогами. До того ж, інтернет містить масу рецептів десертів для діабетиків на основі вівсяних пластівців, фруктів і підсолоджувачів. Особливим успіхом користуються желе, муси і компоти.

Частота харчування

При діабеті другого типу важливо часто і багато є. Оптимально приймати їжу 5-7 разів на добу невеликими порціями. Не варто їсти перед сном. Обов'язково снідайте, сніданок допоможе вам себе добре почувати, підтримуючи нормальний рівень цукру в крові.
Діабет другого типу становить більшу частину всіх типів цукрового діабету. Найчастіше він розвивається у людей після сорока років.
Подібну дієту при діагностованому діабеті другого типу необхідно дотримуватися все життя, вона дозволяє добре себе почувати і звести до мінімуму негативні наслідки цього захворювання. Треба відзначити, що діабет другого типу - в основному "доросле" захворювання, але кількість дитячих випадків захворювання все ж відмінно від нуля. Для запобігання цього захворювання у дитини важливо, щоб він вів активний спосіб життя і не страждав надлишковою вагою, з яким, як правило, і пов'язане виникнення діабету другого типу.