Сучасні фасадні матеріали.

Оздоблення фасаду - заключна частина будівництва будинку, яка визначає остаточний зовнішній вигляд будови. На будівельному ринку представлена безліч фасадних матеріалів - очі розбігаються. При виборі слід керуватися не тільки естетичними міркуваннями, але і властивостями конкретного матеріалу: його теплопровідністю, горючестью, гигроскопичностью, стійкістю до агресивних середовищ, механічною міцністю і екологічністю.

Категорії фасадних матеріалів

До них відносяться захисні просочення, утеплювачі, гідрофобізатори, плити, панелі, фарбувальні склади, композити, матеріали для кладки, штукатурки і так далі. Всі вони повинні бути стійкими до вивітрювання та вимивання, бо постійно будуть піддаватися несприятливому впливу.

Утеплювачі для зовнішніх стін

Захист будинку від холоду і тепловтрат - дуже важлива частина будівництва. Згідно будівельним нормам, шар утеплювача рекомендується встановлювати зовні будинку під фінішне покриття, щоб уникнути зміщення точки роси. В даний час для цього застосовуються мінеральні плити, пінопласт, монтажна піна. Мінеральна вата переважніше через свої негорючих властивостей, а пінопласт - ціною.

Керамограніт, цегла, камінь, плитка

При обробці фасадів досі віддають перевагу натуральним матеріалам. Керамограніт являє собою плиту з глини, кварцового піску, мінеральних добавок, польового шпату і фарбувальних пігментів. Плитка простіше у виготовленні, але вона і менш міцна, її досить часто використовують для обробки суспільних будівель. Лицьова природний або штучний камінь за своїми властивостями перевершує інші матеріали, оскільки дуже довгий час зберігає свій привабливий зовнішній вигляд і міцність. Цегла кілька поступається через свою високу гігроскопічності. Загальний недолік у цієї групи фасадних матеріалів - велику вагу. Великі будівельні компанії, що займаються зведенням будівель, на час будівництва створюють заводи з виробництва таких матеріалів неподалік від території забудови. Таке часто практикується у великих містах: Москві, Нижньому Новгороді, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Воронежі і т.д.
Керамограніт почали виробляти ще в XIX столітті.

Відливи, стоки, труби

Дані елементи не тільки виконують своє безпосереднє призначення: відводити воду, захищаючи стіни, цоколь і прорізи від зайвої вологості, запобігаючи передчасному руйнуванню, а й можуть бути справжньою окрасою будівлі. Їх виконують з пластику або оцинкованої сталі. Ажурний декор укупі з індивідуальним колірним рішенням здатні додати будинку неповторний стиль.

Фарба і штукатурка

Для обробки фасаду використовуються штукатурки з водовідштовхувальним шаром. Щільне зчеплення з основою стіни надійно усуває вплив вітру і води. Водночас пари зсередини приміщення спокійно проходять назовні, в результаті чого не відбувається накопичення вологи в перекриттях і стінах. Якщо кожні шість років ремонтувати таке покриття, воно прослужить більше 30 років. До того ж штукатурні роботи можна робити власними силами, що значно скорочує вартість самого ремонту та обслуговування.

Сталевий сайдинг

Він являє собою панель з листа оцинкованої сталі, якої шляхом холодного прокату додали спеціальну форму. Верхнє полімерне покриття захищає метал від корозії і ультрафіолету. Такий матеріал вигідний і міцний, використовують його в основному для обробки промислових будівель.
Профнастил, схожий за властивостями з металевими панелями, зазвичай застосовується для укладання покрівлі, створення захисних огороджень на ділянках, але може використовуватися і при оформленні стін будівель.

Фасадні панелі

Пластикові панелі і касети з самою дивовижною фактурою і забарвленням здатні зімітувати і натуральний камінь, і дерево, і цегла. З їх допомогою можна ефектно облицювати фасад або цоколь. Вони відмінно підходять для вентильованих фасадів, їх спеціальна система кріплення захищає стіну від попадання вологи.

Дерев'яна обробка зовнішніх стін

Рейки, брус обробляють протигрибковими, протипожежними просоченнями, позбавляючи натуральне дерево від тих небагатьох недоліків, які вона має. Ну а достоїнства цього матеріалу відомі: теплоізоляція, гігроскопічність, міцність і красивий зовнішній вигляд.