Як дістатися до аеропорту Рима.

Самостійна подорож прекрасно повною незалежністю від групової програми, можливістю затриматися в вподобаних місцях, однак воно пов'язане і з необхідністю самостійно добиратися з однієї точки в іншу.
Вам знадобиться
  • - трохи готівки євро дрібними купюрами і монетами;
  • - карта Риму.
Інструкція
1
Міжнародні подорожі з Риму здійснюються через аеропорт «Ф'юмічіно», що включає в себе 3 терміналу: Terminal A, Terminal B, Terminal C. Вильоти до Росії здійснюються через термінали B або C. Однак вони знаходяться настільки близько, що перехід між ними не припускає будь-якого транспорту.
2
Найпростіший спосіб дістатися з будь-якої точки Рима в будь-який час доби в аеропорт «Ф'юмічіно» - замовити таксі. Якщо ви не володієте італійським і навіть англійською, ви можете пояснити персоналу готелю або господарям орендованих апартаментів, що вам необхідно, записавши на папірці час, на який вам необхідна машина, і вимовивши слово «таксі», оскільки воно досить універсально.
3
Розрахуйте час виїзду з урахуванням того, що дорога забере у вас щонайменше годину. Однак, в залежності від часу доби, ви можете потрапити в пробку, що істотно вас затримає. Вартість поїздки обійдеться вам в межах 50-60 євро. Незважаючи на те що італійські таксисти працюють по лічильнику, вночі, у вихідні та святкові дні включається дорожчий тариф, так що вартість проїзду може дещо зрости.
4
Також потрапити в аеропорт «Ф'юмічіно» можна на автобусах, що належать різним компаніям і наступних по трохи відрізняється маршрутам. В даному випадку вибір раціонально зробити, виходячи з місця вашого проживання в Римі. Від вокзалу Тібуртіна вас зможе забрати автобус фірми Cotral, також він забере вас і від вокзалу Терміні. Від Терміні можна виїхати і на комфортних автобусах фірми SitBusShuttle, обладнаних wi-fi зв'язком. Також цей шатл зупиняється неподалік від Ватикану, на Via Crescenzio.
5
Вартість проїзду варіюється в залежності від способу придбання квитка -SitBusShuttle обійдеться в 5 євро за куплений онлайн квиток і в 6 євро за куплений на місці. Cotral обійдеться в 4,5 євро з людини. Однак будь-який автобус також має ризик застрягти в пробці.
6
В цьому випадку серйозною перевагою володіє електричка Express Leonardo, що йде двічі на годину з вокзалу Терміні. Вартість проїзду в ній становить 11 євро, але дорога не займе більше 30-35 хвилин. Тому на ній ви гарантовано доберетеся в аеропорт вчасно.