"Лекролін": інструкція із застосування.

«Лекролін» є протиалергічну лікарським препаратом. Його застосовують в офтальмології для лікування кон'юнктивітів, подразнень слизової очей та інших проявів алергії.

Інструкція по застосуванню «лекролін»

«Лекролін» випускається у формі очних крапель. Це прозорий розчин, 1 мл якого містить 20 мг активної речовини - кромогликата натрію. Лікарський препарат застосовують для лікування і профілактики проявів алергічного кон'юнктивіту (запалення слизової оболонки очей), алергічного кератиту (запалень рогової оболонки очей), подразнення слизової оболонки очей, викликаного алергією (в умовах професійної шкідливості, викликаної чинниками навколишнього середовища, засобами побутової хімії, косметикою, пилком рослин, вовною домашніх тварин). Якщо у пацієнта регулярно з'являється сезонний алергічний кон'юнктивіт, «Лекролін» застосовують як профілактичний засіб до початку сезону появи пилку. Лікування починають відразу ж після появи перших симптомів і продовжують його протягом усього сезону цвітіння рослин. «Лекролін» капають 4 рази на добу по одній-дві краплі в кожний кон'юнктивальний мішок. Кон'юнктивальний мішок - це простір між внутрішньою стороною нижньої повіки і очним яблуком. Для закапування голову закидають назад, пальцями руки відтягують нижню повіку вниз. При цьому між століттям і оком з'являється невеликий «кишеню», в нього і потрібно закапати препарат. Для використання тюбик-крапельниці «лекролін» потрібно відкрити пакет по пунктирною лінії, потім відокремити тюбик-крапельницю і щільно закрити пакет. Розчин препарату повинен знаходитися в нижній частині тюбик-крапельниці. Її необхідно розкрити, закапати 1-2 краплі препарату в очі. Після цього тюбик-крапельницю потрібно викинути, навіть якщо залишилося небагато ліки.
Повний клінічний ефект при лікуванні алергічних захворювань очей з'являється через кілька днів або тижнів застосування препарату.

Протипоказання, побічні дії «лекролін»

«Лекролін» не призначають дітям віком до 4 років і при підвищеній чутливості до компонентів препарату. У період вагітності та лактації препарат застосовують з обережністю і в тому випадку, коли користь лікування для матері вище можливого ризику для дитини. Під час застосування «лекролін» можлива поява побічного ефекту з боку органів зору: місцеве подразнення очей, короткочасне відчуття печіння і швидко пропадає порушення чіткості зору. Іноді можуть з'явитися алергічні реакції.
Оскільки препарат використовується місцево, передозування малоймовірне. Однак можлива поява нудоти.
«Лекролін» зберігають у місці, недоступному для дітей та захищеному від світла, при температурі від 15 до 25оС. Термін придатності препарату - три роки. Після розкриття флакона-крапельниці або пакета з тюбик-крапельницями препарат потрібно використовувати протягом місяця.