"Лізиноприл": інструкція із застосування.

«Лізиноприл» відноситься до групи інгібіторів АПФ. Ці препарати застосовуються для зниження артеріального тиску, для лікування і профілактики ниркової та серцевої недостатності.

Інструкція по застосуванню препарату «Лізиноприл»

Лікарський препарат «Лізиноприл» призначають для лікування артеріальної гіпертензії (підвищеного тиску), хронічної серцевої недостатності, для раннього лікування (у першу добу) гострого інфаркту міокарда, лікування порушень функції нирок, викликаних цукровим діабетом. Ціна на препарат цілком доступна.Прі артеріальної гіпертензії його призначають у кількості п'ять міліграмів один раз на добу. Якщо ефект від прийому ліків відсутня, дозу збільшують кожні два-три дні на п'ять міліграмів до двадцяти-сорока міліграмів на добу. Підтримуюча доза становить 20 мг на добу. Найвища добова доза дорівнює 40 мг. Підвищення дози до кількості понад сорок міліграмів на добу не веде до подальшого зниження артеріального тиску. Найбільш повний ефект від лікування з'являється через два-чотири тижні з дня прийому препарату. При недостатньому клінічному ефекті «Лізиноприл» можна приймати з іншими препаратами, що знижують артеріальний тиск. Якщо хворий приймає сечогінні препарати, за два-три дні до початку лікування «Лізиноприлом» прийом цих препаратів треба припинити. Якщо це нездійсненно, початкова доза препарату «Лізиноприл» не повинна бути вище 5 мг на добу. Після першої дози потрібно контроль лікаря протягом декількох годин, оскільки може розвинутися сильне падіння артеріального давленія.Прі хронічної серцевої недостатності «Лізиноприл» призначають у початковій дозі 2,5 міліграмів один раз на добу. Через три-п'ять днів добову дозу підвищують на 2,5 мг до підтримуючої дози 5-20 міліграмів на добу. Найвища добова доза - 20 міліграмів на добу.
« Лізиноприл »приймають всередину незалежно від прийому їжі.

Протипоказання, побічні дії« Лізиноприлу »

«Лізиноприл» протипоказаний при ангіоневротичний набряк (збільшення частини обличчя або всього обличчя, набряк кінцівок), який раніше вже з'являвся під час застосування препаратів даної лікарської групи. Препарат не призначають дітям і підліткам у віці до 18 років, при підвищеній чутливості до препаратів цієї групи.
Призначення «Лізиноприлу» протипоказано в період вагітності. Під час лікування препаратом грудне вигодовування потрібно скасувати.
Під час лікування «Лізиноприлом» можлива поява наступних побічних ефектів: головний біль , запаморочення, діарея, слабкість, нудота, блювання, сухий кашель, біль у грудях, шкірний висип, сильне падіння артеріального тиску, порушення ритму серця, порушення функції нирок, сонливість, підвищена стомлюваність. Може з'явитися підвищене потовиділення, кропив'янка, лихоманка.