Як використовувати інгалятор.

Ультразвуковий інгалятор або небулайзер більш ефективний у лікуванні нежиті та кашлю в порівнянні з класичними ліками, такими як таблетки або сиропи, оскільки з його допомогою препарат потрапляє безпосередньо на слизову органів дихання. Крім того, він зручний і може бути використаний в домашніх умовах, у тому числі для лікування дітей.
Вам знадобиться
  • - небулайзер;
  • - очищена вода;
  • - фізрозчин;
  • - розчин для інгаляцій.
Інструкція
1
Вивчіть інструкцію перед використанням інгалятора. Неправильний догляд за пристроєм може стати причиною його поломки, а некоректна застосування лікарських препаратів може нанести шкоду здоров'ю.
2
Підготуйте інгалятор до роботи. Незалежно від конфігурації небулайзера, принцип його використання однаковий для всіх моделей. Заповніть резервуар очищеної водою. Виробники інгаляторів рекомендують використовувати дистильовану, але підійде і бутильована. Зверніть увагу на позначки всередині резервуара, рівень води повинен їм відповідати.
3
Помістіть всередину резервуара ковпачок для ліків. Налийте в нього препарат. Пам'ятайте, що призначити адекватне лікування може тільки лікар, тому дотримуйтесь його рекомендацій щодо вибору лікарського засобу та його дозування. Часто інгаляції проводять тільки з використанням фізрозчину, мінеральної або морської води, для цього його необхідно наповнити ковпачок до потрібної позначки. Якщо ж отоларинголог призначив конкретні ліки, додайте його в фізрозчин в необхідній кількості.
4
Помістіть на підготовлений небулайзер кришку. Потім підключіть штекер адаптера в роз'єм, встановіть пристрій перед собою. Якщо інгалятор має гнучку трубку, приєднайте її.
5
Увімкніть прилад, зазвичай при цьому загоряється лампочка індикатора. Помістіть трубку на відстані 2 см від рота і вдихайте пари. Якщо є необхідність проведення інгаляції на всі ділянки дихальних шляхів, надіньте респіраторну маску, зазвичай вона включена в базовий набір. Для прискорення потоку аерозолю скористайтеся регулятором. Більшість небулайзерів автоматично відключається через деякий час, як правило, 10 хвилин, але при бажанні інгаляцію можна зупинити вручну.
6
Дайте небулайзеру охолонути, потім розберіть його, злийте залишки ліки, обполосніть резервуар і ковпачок проточною водою, витріть і висушіть. Зберігайте інгалятор при кімнатній температурі вдалині від можливих забруднень в чохлі.
Зверніть увагу
Не можна робити інгаляції при підвищеній температурі тіла.
Корисна порада
Не використовуйте для інгаляцій сироп, лікувального ефекту від нього не буде, а небулайзер може зламатися. На всіх придатних до застосування засобах вказано «розчин для інгаляцій».