Причини і симптоми панічного атаки.

Панічна атака проявляється як раптовий, гострий, але епізодичний напад страху і паніки, що тягне за собою різні фізичні реакції. Панічні атаки колись вважалися всього лише ознаками стресового розладу. Але сучасна наука вважає їх справжнім захворюванням, на щастя, здатною піддатися лікуванню.

Ознаки та симптоми панічного атаки

Панічні атаки починаються раптово, практично в будь-який час і незалежно від того, чим людина зайнята. Напад паніки може охопити хворого вдома і на роботі, в транспорті і в торговому центрі, він може початися навіть у сні. Для панічної атаки характерні такі ознаки і симптоми, які можуть проявлятися як все одночасно, так і по кілька за раз: - почуття неминучою небезпеки, приреченості; - страх втрати контролю над ситуацією; - необгрунтований страх смерті; - часте серцебиття; - потовиділення; - тремтіння; - задишка; - болі в грудях, головний біль, спазми в животі; - слабкість і запаморочення; - неможливість вдихнути і сглотнуть; - раптова слабкість; - нудота та запаморочення; - озноб; - гіпервентіляція.Своімі словами напад зазвичай описують так: сильно і швидко стукає серце, ноги віднімаються, до горла підкочує клубок, темніє в очах, охоплює невимовний страх.
Панічні атаки зазвичай тривають від 5 до 20 хвилин, досягаючи піку, а потім йдучи на спад.
Під час панічної атаки часто відбувається те, що вчені називають деперсоналізацією. Людина почувається настільки безпорадним, а ситуацію непідконтрольною, що він ніби відсторонюється сам від себе, грає роль спостерігача, що виходить із власного тіла. Замість полегшення, деперсоналізація приносить в ситуацію ще більше плутанини і дезоріентаціі.Одін з найбільш неприємних побічних ефектів панічних атак - страх, що вони можуть повторитися. Оскільки хворий не в змозі дізнатися. коли з ним трапитися наступний напад, він починає боятися вийти з дому, втрачає відчуття безпеки. При відсутності лікування панічні розлади можуть привести до соціальної ізоляції, депресій, суїцидальних думок, а також до інших фобій.
Кофеїн, алкоголь та наркотичні речовини можуть стати тригером для панічної атаки.
У людей, схильних до панічним атакам на постійній основі, діагностують панічний розлад. Цей діагноз крім самих атак також пов'язаний з постійними почуттями тривоги і занепокоєння, випробовуються хворим.

Причини, що викликають панічні атаки

Вчені не знають, що є причиною, що викликає панічні атаки. Дослідження визначили, що в таких нападах задіяні природні механізми, що відповідають за природні реакції організму на небезпеку, але чому «аварійна сигналізація» включається без приводу досі невідомо. Вважається, що до панічних атак існує генетична схильність, але також відомо, що до нападів частіше схильні люди з буйним, холеричним темпераментом, а також ті, чия психіка довгий час відчуває стресові нагрузкі.Факторамі ризику для виникнення панічних атак є смерть і важкі хвороби близьких, значний стрес, травматичні події, такі як катастрофи, пережите насильство.