Як вивести невідома пляма.

Часто найулюбленіші речі бувають безнадійно зіпсовані плямами на найвидніших місцях. Здається, що вже ніщо їм не може допомогти. Але не варто їх викидати, навіть якщо походження плями невідомо, є маса перевірених способів спробувати його вивести.
Вам знадобиться
  • Нашатир, картопляний крохмаль, господарське мило, сіль, бензин, гліцерин, м'яка тканина, щітка.
Інструкція
1
Якщо матеріал речі дозволяє її прати, спробуйте запрати пляма простим господарським милом. Якщо тканина прати можна, насамперед відчистите пляма від пилу, покладіть під нього стопку паперових серветок або складену в кілька разів білу тканину, після чого засипте його картопляним крохмалем.
2
Через деякий час крохмаль здебільшого вбереться в матеріал, приберіть надлишки і почистіть пляму за допомогою тканини або серветки. Нанесіть ще трохи крохмалю, зачекайте і знову почистіть, повторюйте процедуру, поки пляма не зблідне і не зникне. Цей спосіб найкраще підходить для жирних плям.
3
Застарілі, стійкі плями можна спробувати очистити за допомогою картопляного борошна. Розведіть її до стану кашки і покладіть на пляму. Зачекайте два-три години, приберіть підсохнула суміш, обробіть пляму бензином. Протріть місце з плямою шматком засохлого хліба, ретельно відіпрати в теплій воді. Якщо пляма до кінця не зникне, покладіть під нього змочену в бензині кальку, протріть пляму м'якою ганчіркою або щіткою з зовнішнього боку. Прополощіть річ в теплій воді.
4
Можна насипати на пляму трохи тальку, попередньо поклавши річ на рівну поверхню, накрити його калькою або пергаментом і пройтися по ній праскою.
5
Можна спробувати вапна пляму за допомогою нашатирю. Візьміть три великих ложки нашатирю і розведіть в них половину маленької ложки звичайної солі. Цим розчином обробляйте пляма до його зникнення.
6
Спробуйте використовувати спеціальні чистячі засоби, при цьому, якщо пляма посаджено на шовкову тканину, можна пом'якшувати готові засоби невеликою кількістю гліцерину. Бензин добре видаляє плями з вовни, підігрітий хліб - з оксамиту. З килимів краще всього видаляти плями невідомого походження за допомогою деревної тирси, змочених у бензині.
Зверніть увагу
Чи не розтягуйте тканину в процесі видалення плями, вона може деформуватися.
Корисна порада
Не періть речі по кілька разів в надії вивести пляму, це тільки закріпить його на тканини.