"Квамател": інструкція із застосування.

«Квамател» є противиразковим препаратом, який призначають для лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Це лікарський засіб також застосовують при інших патологічних станах, що супроводжуються підвищеною секрецією шлункового соку.

Інструкція по застосуванню «Кваматела»

«Квамател» добре знижує вироблення соляної кислоти, не впливаючи на моторику шлунку і активність підшлункової залози, дуже слабо впливає на ферменти печінки. Дія препарату настає через 1 годину, тривалість терапевтичного ефекту становить від 12 до 24 ч (залежно від величини дози).
Одна таблетка препарату містить 20 мг фамотидину.
«Квамател» призначають при загостренні виразки шлунка (і дванадцятипалої кишки) в кількості 40 міліграмів один раз в день ввечері (перед сном) або по 20 міліграмів вранці і ввечері. Добову дозу при необхідності підвищують до 80-160 міліграмів. Курс лікування препаратом повинен складати чотири-вісім недель.Для профілактики загострень виразки «Квамател» призначають в дозі 20 міліграмів ввечері перед сном. При запаленні слизової оболонки стравоходу, викликаному занедбаністю в стравохід шлункового вмісту (рефлюкс-езофагіті) препарат приймають протягом шести тижнів в кількості 20 міліграмів. Дозу при необхідності збільшують до 20-40 міліграмів і приймають препарат два рази на день протягом трьох місяців. При сильній печії можна одноразово прийняти «Квамател-міні» - одну-дві таблетки в 10 мг. При лікуванні захворювань підшлункової залози лікар може замінити «Квамател» аналогом і призначити препарат «Омез». Дія «Омезу» більше направлено на забезпечення спокою підшлункової залозі, а не на зняття болів.

Протипоказання до застосування «Кваматела», побічні дії препарату

«Квамател» протипоказаний під час вагітності та грудного вигодовування (лактації), в дитячому віці, при підвищеній чутливості до фамотидину.
Препарат з обережністю застосовують при цирозі печінки, ниркової та печінкової недостатності.
« Квамател »може проявляти такі побічні дії . З боку травної системи може спостерігатися сухість у роті, зниження апетиту, болю в животі, блювота, нудота, гепатит, діарея, метеоризм, запор, гострий панкреатит. З боку серцево-судинної системи побічні дії можуть виражатися появою аритмії, зниженням частоти серцевих ударів, пониженням артеріального тиску, підвищеною стомлюваністю. Можуть з'явитися алергічні реакції на шкірі: свербіж, кропив'янка, висип. З боку кістково-м'язової системи можлива поява болів в м'язах і кістках. Побічні дії з боку центральної нервової системи виражаються сонливістю, запамороченням, зниженням гостроти зору, може захворіти голова, можлива поява шуму у вухах.