Фестал: інструкція із застосування.

Фестал є ферментним препаратом, який може заповнити недостатня кількість жовчі в організмі, а також недостатня кількість ферментів підшлункової залози.

Фармакалогіческіе властивості Фесталу

Фестал (festal) покращує розщеплення білків, жирів і вуглеводів, що надходять в організм з їжею. Аналоги препарату - Дигестал, Ензістал, Пензітал. Ферменти амілаза, протеаза і ліпаза, що входять до складу лікарського засобу, сприяють засвоєнню поживних речовин. Екстракт жовчі має жовчогінну дію, покращує засвоєння жирів і вітамінів А, К, стимулює роботу підшлункової залози. Жовчні кислоти корегують порушення, пов'язані з утворенням жовчі, які часто виникають при хронічному панкреатиті. Фермент гемицеллюлаза допомагає засвоєнню рослинної клітковини, тим самим покращуючи піщевареніе.Фестал призначають при хронічному панкреатиті, при патологічних станах, які проявляються порушенням процесу перетравлювання їжі, схильністю до запорів, метеоризмом. Засіб застосовують разом з іншими лікарськими препаратами при терапії дифузних захворювань печінки (при токсичних та алкогольних ураженнях) і цирозі, при порушеннях роботи жовчовивідних шляхів, що супроводжуються порушенням циркуляції жовчних кислот, при дисбактеріозах, при порушенні регуляції процесів утворення та відділення жовчі при хронічному дуоденіт, хронічному гастриті, хронічному холециститі. Фестал призначають для нормалізації перетравлення і засвоєння їжі при зміні раціону харчування, при малорухливому способі життя, при порушенні жувальної функції.
Фестал приймають при підготовці до ультразвукового та рентгенологічного дослідження черевної порожнини.

Інструкція по застосуванню Фесталу

Фестал приймають під час або відразу після їжі і запивають невеликою кількістю води. Препарат призначають 3 рази на добу по 1-2 таблетці (у вигляді драже). При підготовці до досліджень черевної порожнини потрібно приймати за 2-3 дні до процедури по 2 драже 2-3 рази на добу. Дозу Фесталу для дітей визначає лікар індивідуально в кожному випадку. Тривалість прийому препарату може становити від кількох днів (при погрішності в режимі харчування) до кількох років (при замісній терапії).

Побічні дії і протипоказання до застосування Фесталу

Фестал може викликати такі побічні дії: нудота, болі в животі , діарея, алергічні реакції (сльозотеча, чхання, почервоніння шкірних покривів). При тривалому застосуванні високих доз можливе збільшення вмісту сечової кислоти в крові і в сечі. У дітей можливий розвиток подразнення слизової рота, подразнення в області ануса. Фестал протипоказаний при загостренні хронічного панкреатиту, при гострому панкреатиті, печінковій недостатності, гепатиті, жовчно-кам'яної хвороби, при схильності до діареї, механічної жовтяниці, кишкової непрохідності.
Фестал призначають з обережністю при вагітності, муковісцидоз.
Фестал не можна давати дітям у віці до трьох років.