Вирощування ялиці корейської.

Ялиця корейська - красиве довголітнє дерево, яке з недавніх пір стало дуже популярним у ландшафтних дизайнерів. Його конічна крона з м'якою густий хвоєю, яка зверху має яскраво-зелений, а знизу сріблястий колір, особливо в поєднанні з пурпурно-фіолетовими шишками, що з'являються з 7-го року життя дерева, надає садовій ділянці чи парку даний чарівність.

Як садити ялицю корейську

Ялиця корейська може дожити до 150 років, досягнувши висоти близько 10-12 метрів. Це світлолюбна дерево, проте в молодому віці надлишок сонця може зашкодити йому. Тому при посадці слід вибрати місце, яке хоча б частину світлого часу доби буде перебувати в тіні.
Якщо це неможливо (наприклад, через те що ділянка знаходиться на рівній відкритій місцевості), необхідно поставити загородку, затінюють саджанець.
Ялиця невибаглива, морозостійка, добре росте навіть на мізерних грунтах, а догляд за нею нескладний. Саме тому її можна вирощувати в регіонах з суворим кліматом, наприклад, в Сібірі.Піхта корейська не любить посушливу грунт, але погано переносить і надмірне зволоження. Тому, якщо на вашій ділянці грунтові води підходять близько до поверхні грунту, рекомендується зробити дренаж в посадковій ямі. Якщо ж вашому регіону притаманне посуха, регулярно поливайте дерево.Как вже було сказано, ялиця корейська невибаглива і може успішно рости навіть на грунті з низьким вмістом корисних речовин. Однак по-справжньому красивою вона стане, якщо в грунті міститься багато гумусу. Тому бажано наповнити посадкову яму перегноєм. Садять ялицю корейську або ранньою веною до розпускання бруньок, або восени. Краще все ж садити молода рослина, тому що дорослі ялиці приживаються набагато гірше.
При посадці не допускайте заглиблення кореневої шийки. Після посадки рясно полийте рослину.

Як доглядати за ялицею корейської

Якщо ялицю садили навесні, протягом вегетаційного періоду її необхідно два-три рази рясно полити. Рослина дуже добре відгукується на прополку і розпушування пристовбурного кола, а також на мульчування. Найкраще в якості мульчі використовувати торф. При тривалій посушливій і жаркій погоді рекомендується обприскувати ялицю водою два рази на тиждень за допомогою дощувальної установки або насадки на шланг.На другий або третій рік після посадки бажано підгодувати ялицю корейську комплексним мінеральним добривом. Підживлення проводять ранньою весною, так як в цей час рослина активно набирає цвет.Подстрігать ялицю корейську недоцільно, оскільки вона самостійно формує гарну пірамідальну крону. Можна обмежитися видаленням центральних бруньок на бічних пагонах. Це видалення проводять неодмінно восени.